MG ZS EV 2022: technická data, cena, datum vydání

MG ZS EV 2022 byl představen nový vzhled a jízdní dynamiky. MG, historická britská společnost čínské skupiny SAIC, zaznamenala při návratu na velké světové trhy zajímavý úspěch. Společnost, která se stala špičkou své mateřské společnosti v mezinárodním měřítku (Austrálie, Evropa, Indie …), upevňuje svou expanzi především díky dobrému přijetí určitého modelu: ZS EV.

Toto kompaktní SUV má na svědomí úspěšné znovuuvedení MG na starý kontinent po půldruhé dekádě, které se díky dobrému poměru ceny a kvality vzpírá již zavedeným návrhům jiných výrobců a umožnilo mu přilákat velké množství kupujících na severoevropských trzích.

Anglo-čínský model měl v době svého uvedení na trh elektrický pohon s výkonem 143 k (105 kW) a točivým momentem 353 Nm spojený s přední nápravou, který umožňoval zrychlení z 0 na 100 km/h za 8,2 sekundy. Tato čísla jsou podobná jako u konkurentů, jako je Nissan LEAF nebo Volkswagen ID.3 Pure Performance.

Jeho akumulátor s kapacitou 44,5 kWh s originálními články CATL a kapalinovým chlazením mu poskytl maximální dojezd 263 km v rámci evropského homologačního cyklu WLTP. V poměru k zátěži by SUV mohlo dosáhnout maximálního výkonu něco málo přes 50 kW ve stejnosměrném proudu a získat zpět přibližně 80 % svého dojezdu za přibližně 43 minut.

MG ZS EV 2022 chce upevnit svou dominanci

I když jsou výhody ZS EV 2022 podobné jako u jeho konkurentů, jeho autonomie zůstává trochu stranou ve srovnání s mnoha návrhy učiněnými v poslední várce v segmentech B (užitné) a C (kompaktní). Aby si MG udržela konkurenceschopnost svého hlavního ambasadora, dala mu redesign, který nejen zvyšuje dojezd, ale přináší s sebou i novou estetiku.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Od nynějška bude ZS EV k dispozici se dvěma akumulátory: jeden s 50,3 kWh (standardní rozsah) ve spojení s motorem o výkonu 177 k (130 kW), který umožňuje dosáhnout 320 km WLTP, a druhý se 70 kWh ( Dlouhý dojezd) spojený s motorem o výkonu 204 k (150 kW), se kterým dosahuje 440 km WLTP. Výkon bude v obou případech shodný (z 0 na 100 km/h za 8,6 s, maximální rychlost 175 km/h). Anglická značka navíc vylepšila i systém nabíjení, protože dálková varianta bude mít standardně třífázovou nabíječku s 11 kW (standardní dojezd zůstává jednofázový na 6,6 kW). Nejvýkonnější verze dosahuje maximálně 90 kW stejnosměrného proudu.

Sdružené světlomety a nárazníky jsou přepracovány, zatímco slepá maska ​​chladiče ustupuje jednodílné přední části ve stejné barvě jako zbytek karoserie, ale s řadou vyvýšených zářezů, které napodobují rám. z tradiční mřížky. V prostoru pro cestující je nový digitální panel, dotykový displej a modul klimatizace; Navíc je tu MG Smart Connectivity System. Obnovený model se dostane na evropský trh v říjnu a bude začínat na cenách 30   990 EUR   za standardní řadu a  34 990 EUR   za dlouhou řadu. Nadále bude k dispozici ve dvou verzích: Comfort a Luxury.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik