NIO ES8 2022: Technická data, ceny, změny

NIO

Ve většině částí světa nemusí být toto jméno příliš známé, ale v Číně je to jedno z předních elektrických vozidel na trhu, jedno z nejluxusnějších SUV v této části světa. Kromě luxusu a praktičnosti nabízí tento crossover také některé docela pokročilé technologie, zejména pokud jde o baterie. Z tohoto důvodu by NIO ES8 2022 mohl být obzvláště zajímavý.

Podle nejnovějších zpráv dostane NIO ES8 v roce 2022 novou baterii, větší než kdy předtím. S větší kapacitou a výrazně vylepšenou hustotou bude nová verze pravděpodobně poskytovat působivá čísla, pokud jde o dosah, něco, co dokonce překonává modely Tesla. To je důvod, proč se mnozí domnívají, že NIO by měla nabízet také Severní Ameriku. To se v tuto chvíli nezdá příliš pravděpodobné.

NIO ES8 2022 dostává novou baterii

To bude bezesporu největší novinka pro NIO ES8 2022 . Tento crossover existuje zhruba tři roky a zajímavostí na něm je neustálé vylepšování po stránce baterie. Vše začalo relativně skromnou 70 kWh baterií, přičemž aktuální model má 100 kWh baterii. Nejnovější verze je dodávána se 150 kWh baterií, která slibuje výrazné zlepšení z hlediska dojezdu.

V tuto chvíli neznáme přesná čísla, ale nejnovější zprávy naznačují, že by tento model mohl na jedno nabití ujet více než 500 mil. Pro srovnání, Tesla Model X dokáže ujet 360 mil na jedno nabití.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Lepší hustota energie

Dalším vylepšením, které přijde s novým NIO ES8 2022 a 150 kWh baterií, je lepší hustota energie. Společnost údajně pracuje na kombinování různých technologií, jako je nikl-ultrabohatá katoda a Si/C kompozitní anoda. Ve výsledku můžete očekávat kolem 360 Wh / kg, což je dvakrát více ve srovnání s bateriemi prvního modelu 2018. To vše by mělo vést ke zlepšení ve věcech, jako je výdrž baterie, účinnost nabíjení a další.

Design NIO ES8 2022

Kromě nové baterie neočekáváme, že by se toho u NIO ES8 2022 příliš změnilo . To zahrnuje nastavení pohonu, které zahrnuje pár elektromotorů, které dokážou tento velký crossover přesunout z nuly na šedesát za méně než pět sekund.

Když už jsme u velikosti, tento model má rozvor 118 palců. To je srovnatelné s konvenčními luxusními crossovery střední třídy, jako je BMW X5 nebo Audi Q7. Vizuálně je tento model zcela novou dimenzí, neboť do značné míry zdůrazňuje futuristický charakter modelu.

Jízdní vlastnosti jsou samozřejmě na hony vzdálené tomu, co dostanete od německé trojky. To však od elektromobilu za rozumně atraktivní cenu nikdo neočekává.

Vnitřní

Co se nám na tomto crossoveru rozhodně líbí, je kabina. Vypadá opravdu pěkně a v mnoha ohledech působí prémiovým dojmem. Opět si nehraje na ligu západních prémiových značek, zvlášť když se podíváte na materiály ve spodní části a dveřích, které jsou většinou z škrábavého plastu. Na druhou stranu luxus palubní desky je poměrně atraktivní a luxusní a jedním z důvodů je také masivní obrazovka infotainmentu ve středové konzole.

Prostor je ve všech třech řadách poměrně velkorysý. Cestující mohou počítat s celkem pohodlnou jízdou, přičemž i nákladový prostor nabízí docela slušná čísla. Kabina je navíc plná malých odkládacích prostorů, které mají velmi pozitivní vliv na celkovou praktičnost.

Cena NIO ES8 2022

Očekáváme, že NIO ES8 vyjde do konce roku v roce 2022 , a i když některé zvěsti naznačují, že se dostane do jiných částí světa, jsme si docela jisti, že se bude i nadále prodávat výhradně v Číně. Tam to začíná na zhruba 67 000 eurech.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.