Nio ET5 2022: Cena, interiér, technická data

NIO

Nio plánuje po ET7 uvést na trh další sedan, menší vůz s nižší cenou, který může dosahovat vyšších objemů. Nový sedan Nio, pojmenovaný „Nio ET5“, bude uveden na trh s globálními elektromobily střední velikosti, jako je např. Tesla Model 3 a Mercedes třídy C EV (Mercedes EQC sedan), které mají být uvedeny na trh v roce 2024. BMW i3 je dalším vyzyvatelem, který se má dostat na čínský trh v roce 2022 jako přestavba EV, zatímco BMW i3 sedan s globální specifikací se očekává v roce 2025.

Designové vlastnosti

a Nio ET5 2022 je elegantní fastback sedan, který dem Žádné ET7 je proporčně podobný. Splývavý sedan se vyznačuje plochou, futuristickou přídí s dvoupaprskovými vertikálními světlomety, samostatnými dvojitými denními světly, konkávní přídí a lichoběžníkovou spodní mřížkou.

ET5 má zapuštěné kliky dveří, svalnaté boky inspirované EP9 a ostré záhyby. Na zádi se pyšní křišťálovým zadním svítilnou ET7 a sportovnějším nárazníkem ve stylu difuzoru. V horní části, stejně jako ET7, má ET5 na střeše senzor LiDAR.

Uvnitř přístrojová deska a středová konzola přebírají současný design ET7 a mají za cíl znovu vytvořit atmosféru obývacího pokoje. Díky neviditelným větracím otvorům vypadá interiér čistěji ve srovnání s tradičními sedany. Digitální UWB klíč umožňuje snadné a pohodlné nastupování do vozu.

PanoCinema s technologiemi AR a VR promítá informace, které lze sledovat prostřednictvím exkluzivních AR brýlí Nio. Efektivní velikost obrazovky PanoCinema je 510,5 cm a maximální vzdálenost, ze které jsou informace promítány, je šest metrů. Mezi další přednosti interiéru ET5 patří systém prostorového zvuku Dolby Atmos 7.1.4, 256barevné záclonové ambientní osvětlení a 26cm HDR přístrojový štít.

ADAS a bezpečnost

Nio ET5 obsahuje „Nio Adam Super Computing“, superpočítač založený na čtyřech NVIDIA Drive Orin Systems-on-a-Chip (SOC). Tato elektronická platforma dosahuje celkem více než 1 000 TOPS (Tera Operations Per Second) a umožňuje bezpečné funkce autonomního řízení, které vyžadují hodně výpočetního výkonu.

Společnost Nio vybavila ET5 33 vysoce výkonnými senzorovými jednotkami, včetně 11 kamer s vysokým rozlišením, 1 LiDAR s ultra dlouhým dosahem a vysokým rozlišením, 5mm vlnového radaru, 12 ultrazvukových senzorů, 2 vysoce přesných lokalizačních jednotek, V2X a ADMS. Nový elektromobil může autonomně jezdit po dálnicích, v městských oblastech a na parkovištích, stejně jako ve stanicích pro výměnu baterií. Aby mohli zákazníci využívat funkce autonomního řízení, musí platit měsíční předplatné ve výši 2400 Kč.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Nio se zaměřuje na pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti v C-NCAP a EuroNCAP. Hodnocení převrácení ET5 údajně převyšuje pětihvězdičkový požadavek NHTSA – 1,7. Tesla začala používat nový proces velkého tlakového lití letos u Modelu Y a od roku 2022 plánuje Nio následovat. Společnost odhalila, že ET5 má integrovanou litou zadní podlahu, která snižuje jeho hmotnost o 30 % a uvolňuje 11 litrů zavazadlového prostoru. Torzní tuhost ET5 je 34 000 N⋅m/stupeň.

Specifikace

ET5 měří 4 790 mm na délku, 1 960 mm na šířku a 1 499 mm na výšku. Elektrický sedan střední třídy má rozvor 2 888 mm. Nio instaluje dva motory do ET5, 150 kW asynchronní motor vpředu a 210 kW motor s permanentními magnety vzadu. Tyto motory produkují celkový výkon 360 kW a celkový točivý moment 700 Nm.

Sprint z 0 na 100 km/h v ET5 trvá jen 4,3 sekundy. Brzdy s vlastními 4pístkovými pevnými třmeny vyrobenými z hliníkové slitiny zastavují elektrický sedan na vzdálenost 33,9 metru ze 100 km/h. Nio nabídne ET5 se standardním dojezdem 75 kWh, 100 kWh s dlouhým dojezdem a 150 kWh s ultradlouhým dojezdem s dojezdem přes 550 km, přes 700 km a více než 1 000 km.

Cena a datum vydání

Ceny Nio ET5 začínají na 1 123 000 Kč před dotacemi a 883 000 Kč s BaaS (Battery-as-a-Service). V závislosti na variantě stojí měsíční předplatné baterie v modelu BaaS 3 300 Kč za variantu 75 kWh a 6 900 Kč za 100 kWh verzi. Společnost Nio zahájila dodávky ET5 v září 2022.

Podle čínských zpráv Nio obdrželo 100 000 předobjednávek na ET5. Ma Lin, vrchní ředitel korporátní komunikace společnosti, však popřel, že by Nio takové informace zveřejnilo, uvedl CnEVPost 22. prosince 2021.

Nio ET5 se má stát dalším nejprodávanějším modelem značky. Edison Yu, analytik Deutsche Bank, očekával, že Nio do konce roku 2023 prodá 65 000 kusů ET5, podle zprávy Business Insider. Yuovy informace naznačovaly, že se chystá také MPV Nio ve stylu Lexus LM, které přijde po sedanu střední třídy vytvářející objem, ačkoli Nio neřeklo nic o vstupu do segmentu MPV.

Výroba

Nio ET5 se vyrábí ve výrobním závodě Nio v Hefei v Číně. 23. ledna sjely z montážní linky první prototypy ET5 k ověření a testování. Zdá se, že Nio je v plánu s ET5, protože prototypy byly představeny jen měsíc a půl po oznámení ET5.

V budoucnu se společnost Nio snaží dokončit fázi „Validation Build“, která optimalizuje proces výrobní linky, analyzuje funkční integritu vozidla a ověřuje výkon vozidla, aby bylo zajištěno, že zákazníkům bude dodán dobře hotový produkt. Před tímto procesem Validation Build společnost Nio dokončila proces „Confirmation Build“, který podle místních zpráv zjednodušuje a zefektivňuje úpravy a sestavení.

Dne 29. dubna 2021 Nio a místní vláda Hefei také oznámili výstavbu dalšího zařízení s názvem NeoPark v Hefei. Značka v současné době instaluje zařízení v tomto novém závodě a očekává se, že první pilotní vůz, pravděpodobně ET5 nebo ET7, sjede z montážní linky ve druhém čtvrtletí roku 2022, přičemž sériový model má být připraven ve třetím čtvrtletí roku tento rok.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.