Toyota bZ4X 2022: ceny, změny, technická data

Toyota

Toyota představila bZ4X 2022 Concept na autosalonu v Šanghaji 2021. Výrobce nedávno zveřejnil teaserový obrázek. Elektrické SUV bude prvním modelem řady bZ a zaujme svým hranatým designem a překvapením v interiéru. Máme pro vás obrázky a informace.

Studie s komplikovaně znějícím názvem bZ4X je prvním elektromobilem Toyota postaveným na nové elektrické platformě e-TNGA. I když vypadá velmi zvláštně, studie by se z velké části dala přenést i do produkčního modelu.

Letošní autosalon v Šanghaji je především o elektrické mobilitě a Toyoty se nemusí dvakrát ptát. Pro více podrobností o konceptu bZ4X čtěte dále.

  • První e-auto na platformě e-TNGA
  • Hranaté provedení
  • Design volantu připomíná ovládání letadla
  • Snad jen pohon všech čtyř kol
  • bZ4X pravděpodobně dostane solární střechu
  • Uvedení na trh v polovině roku 2022
  • Celkem je plánováno 7 modelů bZ

Řada bZ má velmi speciální design, aby se odlišila od ostatních modelů jako čistě elektrická řada. Toyota pravděpodobně plánuje podznačku pro e-modely, protože do roku 2025 se má na trh dostat další verze bZ.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Ceny a zahájení prodeje

Zatím toho není mnoho známo, ale uvedení modelu bZ4X je naplánováno na polovinu roku 2022. Cena, kterou Toyota plánuje za elektrické SUV oznámit, zatím není známa.

Vnější design

Hranatý, hranatý, robustní a sebevědomý – tato slova asi nejlépe vystihují koncept bZ4X. Všude tam, kde jsou zabudovány rohy a hrany, není vidět nic z hravých křivek. Toyota jde s elektrickým SUV jinou cestou, i když nové modely RAV4 a Yaris se již vydaly podobnými hranatými směry.

Dalším jedinečným prodejním bodem bZ4X jsou panely na podbězích kol, které se ovinou kolem přední části. O technických detailech zatím nejsou žádné informace, ale elektrické SUV bude pravděpodobně nabízeno pouze s pohonem všech kol. Co by bylo také velmi inovativní: solární střecha. Pravděpodobně by jím mohl být vybaven bZ4X.

Interiér Toyota bZ4X 2022

Pohled do interiéru padá především na volant. Víte to někde? My také! Toyota mohla trochu kopírovat od Tesly, protože speciální Lenrad design, který připomíná spíše ovládání letadla než volant auta, najdeme i na koncepčních snímcích pro novou verzi Modelu S. Nyní by se nová elektrická Toyota měla ovládat také jako letadlo – zda ​​se tento detail zapracuje do sériového modelu, se teprve uvidí.

Za volantem je navíc vidět poněkud zvláštně vypadající struktura, která váš pohled okamžitě přitáhne k displeji přístrojů. To je na malé straně, ale uprostřed umístěný dotykový displej ve formátu na šířku je z hlediska velikosti v pořádku. Středová konzola je umístěna poměrně vysoko, je zde otočné kolečko, kterým lze aktivovat různé jízdní režimy.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.