Toyota Sienna 2024: ceny, přehled, technická data

Toyota

Čtvrtá generace Toyoty Sienna, hybridního minivanu japonské automobilky, se očekává v polovině roku 2023 pro modelový rok 2024. Bude to čtvrtý modelový rok konkurenta modelu Chrysler Pacifica. Zde je vše, co od Toyoty Sienna Hybrid v roce 2024 očekáváme. Upozorňujeme, že informace a obrázky v tomto článku se týkají aktuálního modelového roku a na této stránce budeme nadále zveřejňovat aktualizace, jakmile budou k dispozici.

Design

Současná Sienna, která 18. května 2023 oslaví své třetí narozeniny, nevypadá ani staře, ani nepotřebuje generální opravu. Při osvěžení pro modelový rok 2024 se hybridní minivan inspirovaný Šinkansenem pravděpodobně nedočká žádných zásadních designových změn.

Funkce a hodnocení

Očekáváme, že Toyota Sienna Hybrid z roku 2024 bude vybavena stejnými prémiovými prvky, jako jsou otevírací a zavírací posuvné dveře a zadní dveře, superdlouhá posuvná kapitánská sedadla s polštáři a vyhříváním, čtyřzónová klimatizace, 12zónová klimatizace. -Audio systém JBL a 10palcová barevná obrazovka. Nový multimediální audiosystém Toyota s 8 a 14palcovým dotykovým displejem je stále na našem seznamu přání pro model Sienna, ale nemáme potvrzeno, že bude součástí aktualizace pro modelový rok 2024.

Soudě podle dosavadního charakteru aktualizací by Toyota měla pokračovat s aktualizací pro modelový rok 2024 ve verzích Sienna Hybrid LE, XLE, XSE, Woodland Edition, Limited a Platinum (na obrázku v článku). Paket 25th Anniversary Edition (v rámci aktualizace modelového roku 2023 bylo vyrobeno 2525 kusů) nebude v příštím modelovém roce z pochopitelných důvodů k dispozici.

Zabezpečení

Toyota nabízí model Sienna Hybrid se systémem Toyota Safety Sense (TSS) 2.0 od jeho uvedení na trh v roce 2021. Očekáváme, že společnost aktualizuje bezpečnostní paket hybridního minivanu pomocí aktualizace pro modelový rok 2024. K dispozici jsou tři nové verze systému TSS: 2.5, 2.5+ a 3.0.

Až bude Toyota nabízet TSS ve verzích 2.5 nebo 2.5+ pro modelový rok 2024 modelu Sienna Hybrid, budou kamera a radar s milimetrovým dosahem optimalizovány tak, aby se zvýšila reakční vzdálenost a zlepšila detekce chodců a jízdních kol za zhoršených světelných podmínek. Křižovatky bude podporovat systém pro předcházení kolizím s detekcí chodců. Bude schopen detekovat protijedoucí vozidlo při odbočování vlevo na křižovatce nebo chodce při odbočování vlevo nebo vpravo na křižovatce, varovat řidiče zvukově/vizuálně a za určitých podmínek automaticky zabrzdit.

Asistent nouzového řízení, další vylepšení verzí TSS 2.0 a 2.5+, stabilizuje manévr řízení v nouzových situacích, kdy je třeba odbočit, aby se zabránilo chodcům (2.0 a 2.5+), cyklistům (2.5+) nebo jiným vozidlům (2.5+). Poskytuje dodatečnou kontrolu nad řízením, která udržuje vozidlo v jízdním pruhu. Funkce kontroly odbočování radarového tempomatu (2.5+) rozpozná, zda vozidlo potřebuje před odbočením zpomalit, a v případě potřeby zabrzdí.

TSS 3.0 obsahuje vylepšenou přední kameru s vyšším rozlišením a širším zorným úhlem a také vylepšený radarový snímač pro delší a širší zorné pole. Tato vylepšení hardwaru otevírají nové a další možnosti. TSS 3.0 navíc podporuje bezdrátové upgrady.

TSS 3.0 nabízí vylepšenou podporu křižovatek s rozšířeným dosahem detekce, včetně za určitých okolností protijedoucích vozidel odbočujících ve více než jednom jízdním pruhu a vozidel přijíždějících z boku. Kromě detekce chodců a cyklistů nabízí TSS 3.0 v určitých situacích také detekci motocyklistů. Systém varování před opuštěním jízdního pruhu s asistentem řízení poskytuje rozšířenou detekci jízdních pruhů.

Dynamická radarová kontrola rychlosti v systému TSS 3.0 byla v několika ohledech vylepšena, včetně přidání čtvrtého nastavení rychlostní mezery. Nová verze systému TSS také nabízí vylepšenou detekci vozidel pro plynulejší a přirozenější regulaci rychlosti. Nový systém detekuje vozidla jedoucí vpředu v sousedních jízdních pruzích a dokáže proaktivně upravit rychlost do dalšího jízdního pruhu, když řidič signalizuje změnu jízdního pruhu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Proaktivní asistenční systém pro jízdu, novinka systému TSS 3.0, dokáže při vjezdu do zatáčky jemně brzdit nebo plynule brzdit a/nebo řídit, aby kontroloval vzdálenost mezi vozidlem řidiče a chodcem, cyklistou nebo vozidlem jedoucím vpředu.

Barvy

Toyota může nabízet Siennu 2024 v deseti barvách:

  • Cement
  • Super White
  • Windchill Pearl (zpoplatněná volitelná výbava)
  • Nebeská stříbrná metalíza
  • Slída Pre-Dawn Grey
  • Půlnoční černá metalíza
  • Ruby Flare Pearl (zpoplatněná volitelná výbava)
  • Sunset Bronze Mica
  • Cypress
  • Plán

Technické údaje

Technické parametry Toyoty Sienna 2024 se nemění. Minivan na bázi TNGA-K bude vybaven známou pohonnou jednotkou Toyota Hybrid System II o objemu 245 litrů. Ni-MH baterie s kapacitou 1,9 kWh údajně umožní plně elektrickou jízdu při nízkých rychlostech na krátké vzdálenosti. Sienna Hybrid 2024 by mohla dosáhnout stejných hodnot podle certifikace EPA jako předchozí model: 36 mil na galon (FWD)/35 mil na galon (AWD).

AspektSpecifikace modelu Toyota Siena 2024
Délka203,7/204,1 palce.
Šířka78,5 palce
Výška (s/bez střešních ližin).68,5/69,7 palce.
Světlá výška6,3/6,9 palce.
Počet sedadel7/8
Výška nad hlavou (přední/střední/zadní).40,1/39,3/37,4 palce.
Prostor pro nohy (vpředu/ve středu/vzadu)40,3/39,9/38,7 palce.
Módní prostor (vpředu/ve středu/vzadu)62,4/62,7/58,5 palce.
Celkový objem interiéru (se střešním oknem nebo bez něj).193,2/195,9 cm3.
Celkový objem zavazadlového prostoru (za třetí/druhou/první řadou).33,5/75,2/101,0 cm3.
Celkový počet cestujících (se střešním oknem nebo bez něj)159,7/162,5 m3.
Uspořádání převodovkyPohon předních kol/pohon všech kol
Motor2,5litrový čtyřválcový benzinový motor Dynamic Force
Výkon motoru189 k při 6 000 ot/min.
Točivý moment motoru176 N.m při 4 000 ot/min.
Převodovkaelektronický variátor
Přední elektromotorSynchronní motor s permanentním magnetem
Výkon předního motoru180 HP.
Točivý moment předního elektromotoru199 lb-ft.
Zadní elektromotor (pouze pohon všech kol)Synchronní motor s permanentním magnetem
Zadní elektromotor (pouze pohon všech kol)50 HP.
Točivý moment zadního elektromotoru (pouze pohon všech kol)89 lb-ft.
Systémové napájení245 HP.
Tažná kapacita3500 lbs.
Tažná baterieNikl-metal hydridová (Ni-MH) s kapacitou 1,9 kWh.
Předpokládaná spotřeba paliva (městská/mimoměstská/kombinovaná, míle na galon)36/36/36 (pohon předních kol)
35/36/35 (pohon všech kol)

Specifikace modelu Toyota Sienna 2024

Cena

Očekává se, že ceny Toyoty Sienna Hybrid pro rok 2024 se budou pohybovat mezi 37 000 a 52 500 EUR.

Autobrezik.cz říká

Toyota Sienna Hybrid v roce 2024 pravděpodobně nedozná žádných významných změn. S více než 2,2 milionu prodaných kusů od roku 1997 se Toyota může spolehnout na dlouhou životnost modelu Sienna. Jako jedna z nejoblíbenějších možností pro kupce rodinných dodávek bude minivan Toyota i nadále přitahovat pozornost testováním všech klíčových parametrů – cenové dostupnosti, praktičnosti, bezpečnosti a efektivity.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.