Volvo XC100 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nejnovější zprávy se týkají zcela nového modelu Volvo XC100 2022 . Švédský výrobce plánuje korunovat svou řadu SUV novou vlajkovou lodí. Stejné zprávy naznačují novou platformu, která bude dosud největší architekturou. Díky tomu bude nové SUV XC100 větší než největší model XC90.

Nové SUV bude přímo konkurovat Mercedesům GLS a BMW X7. Až do tohoto okamžiku známe rozměry vozidla a některé další podrobnosti. Tento model však zbývá ještě dva roky, takže je obtížné předvídat možnosti motoru. Zde je vše, co potřebujete vědět o příchozím SUV XC100.

Volvo XC100 Rides dostává novou platformu

Připravované Volvo XC100 2022 bude fungovat na nové platformě. Je to architektura SPA2 společnosti Volvo. Volvo XC90 aktuálně běží na platformě SPA. Tato architektura však nemůže zpracovat nic většího, například variantu XC100. Z tohoto důvodu probíhají nové základy SPA2. Tato platforma pojme vozidla do délky 216 palců. S vědomím toho bude Volvo XC100 delší než jeho konkurenti, jako jsou BMW X7 a Mercedes GLS. Tyto dva modely jsou dlouhé 203,3 a 205,0 palce.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Podle zpráv bude nová verze XC100 dlouhá 216,7 palce, což je o 11,8 palce delší než u XC90. Teoreticky by delší rozměry měly nabídnout více prostoru pro nohy uvnitř. Vše však záleží na uspořádání kabiny. Volvo dalo svému novému modelu interní kód V616. První číslo naznačuje, že se jedná o model největší značky. „1“ označuje, že se jedná o model první generace. Koneckonců, druhá „šestka“ znamená karosářský styl SUV.

XC100 SUV nabízí všechny typy pohonných jednotek

V tuto chvíli nikdo neví, jak silné bude nové Volvo XC100 v roce 2022 . Očekáváme však některé možnosti hnacího ústrojí. Nabídka motorů by měla zahrnovat benzinové, hybridní, plug-in hybridní a plně elektrické varianty. Elektrická verze má od společnosti Volvo přezdívku „Dobíjení“, která byla poprvé představena u modelu XC40. Nová architektura SPA2 by měla podporovat také nové plně elektrické SUV Polestar.

Přesto čekáme, až švédský výrobce zveřejní oficiální podrobnosti. SUV XC100 bude určitě působivě působit bez ohledu na to, jaký typ hnacího ústrojí je použit. Kromě toho Volvo poskytuje úžasný výkon se skvělými elektrickými dojezdy. Nová vlajková loď by měla bezpochyby vést řadu SUV značky Volvo a my se nemůžeme dočkat, až uvidíme konečný produkt.

Cena a datum vydání modelu Volvo XC100 2022

Nové vlajkové lodi značky by se mělo prodávat na největších trzích, včetně Číny a Spojených států. Volvo XC100 2022 bude v Evropě k dispozici také. Podle posledních zpráv budou verze s dražšími motory určitě stát kolem 100 000 eur. Volvo také potvrdilo nový 40, který bude debutovat příští rok.

Tyto modely budou elektrické, protože společnost Volvo plánuje v příštích několika letech elektrifikovat více než polovinu svých vozidel. Očekává se, že SUV XC100 se začne prodávat v prvním čtvrtletí roku 2022. Švédská automobilka tento režim ještě musí představit a učinit ho oficiálním.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis