VW ID BUZZ 2022: Přehled, technické údaje, cena

Volkswagen plánuje v roce 2022 uvést na trh novou dodávku VW ID.Buzz Cargo. Jedná se o plně elektrickou dodávku vycházející z konceptu ID.Buzz, která je moderní interpretací legendárního Microbusu. Přestože model ještě nebyl uveden na trh, stal se okamžitě hitem na mnoha autosalonech.

ID.Buzz Cargo je postavena na modulární platformě pro elektromobily (MEB) od Volkswagenu, což znamená, že pohonnou jednotku a baterii lze přizpůsobit potřebám zákazníků. Podle automobilky nabídne dojezd mezi 322 a 547 km.

Prozatím Volkswagen nezveřejnil oficiální datum uvedení na český trh ani cenu. Více informací očekáváme v průběhu roku 2022.

ID BUZZ 2022 CARGO DESIGN

VW ID Buzz 2022 Cargo je velmi podobný osobního automobilu, ale to se liší v několika bodech. Nejdůležitějším prvkem jsou vně zvýrazněné zadní křídlové dveře. Tato elektrická dodávka se navíc používá spíše k přepravě nákladu než cestujících.

Nárazníky jsou zcela nové a vypadají velmi jedinečně. Každá strana je vybavena posuvnými dveřmi určenými ke zlepšení vnitřního prostoru polic. K dispozici je střešní solární panel, který přidává k dojezdu vozidla devět a více mil. Celkově vypadá design hranatě, ale má několik moderních prvků.

PRAKTICKÝ INTERIÉR

Uvnitř vypadá nová dodávka Volkswagen divně. Nadcházející VW ID Buzz 2022 Cargo nemá dvě sedadla pro cestující. Místo toho tento model nabízí sedadlo řidiče a dvoumístnou lavici na straně spolujezdce. Můžete sklopit levou polovinu lavice a vytvořit pracovní plochu pro vestavěný notebook. Vypadá to divně, ale je to mimořádně praktické.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Volkswagen spolupracuje se společností „Sortimo“ na návrhu nového nákladového prostoru s regálovým systémem. Tento systém je dodáván se senzory připojenými k funkční řídicí jednotce. Tímto způsobem lze data přenášet na tablety v kokpitu pomocí moderní sítě WLAN. Nyní můžete sledovat a sledovat položky na policích. Nakonec ID Buzz Cargo nabízí 230 voltovou zásuvku, do které můžete zapojit nástroje.

ÚROVEŇ AUTONOMIE 4

Německý výrobce nainstaluje do své nové dodávky funkce autonomního řízení. VW ID Buzz 2022 Cargo má autonomní režim úrovni 4. Řidič může odbočit vpravo a pracovat na notebooku, když je vozidlo v podstatě dělá vše.

V tomto modelu je další praktický systém. ID Buzz Cargo má však 3D zobrazení rozšířené reality. Tato head-up jednotka umístí informace do zorného pole řidiče. Zrcadla nebudou a Volkswagen místo toho nabídne řadu fotoaparátů.

VW ID BUZZ 2022 NÁKLADNÍ MOTOR A JÍZDNÍ ŘADA

Zcela nový VW ID.Buzz Cargo 2022 nabízí 48kWh baterii integrovanou pod podlahou. Volitelně lze zvolit větší 111kWh baterii. Díky nápravám posunutým do rohů karoserie nabízí Buzz Cargo více podlahového prostoru. Elektromotor o výkonu 150 kW poskytuje 204 koní (150 kW).

K zadní nápravě je připojena jednostupňová převodovka. Maximální rychlost je omezena na 159 km/h a k dispozici je také systém pohonu všech kol. Systém rychlého nabíjení umožňuje nabít 80 % baterie za 15 minut. U baterie s kapacitou 111 kWh trvá nabití na stejnou úroveň přibližně 30 minut.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.