Audi A8 2022: Cena, interiér, technická data

Audi

Luxus, elegance, status a prestiž. Když pomyslíte na vůz, který lze popsat těmito čtyřmi slovy, nepochybně si   vybavíte Audi A8 2022  , vozidlo, které se od roku 1994 stalo měřítkem v segmentu luxusních sedanů. Audi představilo v roce 2017 čtvrtou generaci své vlajkové lodi, která pozvedla design, výkon i výbavu na vyšší úroveň a z A8 udělala progresivní tvář značky dodnes. 28. října jsme však měli to potěšení poprvé vidět nové Audi A8, včetně aerodynamičtějšího designu, nové přídě, technologií nové generace a nových předních a zadních světel, které společně poskytují nový uživatelsky orientovaný a bezpečný zážitek Mobilita.

Nové Audi A8 2022 je reprezentativní a sportovní, zejména v přední části, jak je základna jednotlivých snímků mřížkou je nyní širší a boční přívody vzduchu jsou vertikální. Při pohledu z boku je střecha plochá a protáhlé linie karoserie zdůrazňují délku, zatímco široké podběhy kol naznačují standardní trakční systém Quattro.

Všechny tyto designové změny minimálně mění rozměry A8, která je nyní 5,19 metru dlouhá, 1,95 metru široká, 1,47 metru vysoká a má rozvor 3 metry. Nutno podotknout, že S8, nejsportovnější model, je zhruba o palec delší.

Na závěr kapitoly o designu exteriéru je třeba poznamenat, že Audi nabízí také chromovaný exteriérový paket a poprvé u A8 nový exteriérový paket S line, který integruje nápadnou čepel na straně se vzduchem. vstupní otvory podobné těm u S8 jsou velmi podobné, aby zlepšily přední část. Audi nabízí celkem jedenáct možností barev dostupných pro novou A8: novou District Green Metallic, Modrou Firmament, Manhattan Grey, Ultra Blue a nové matné barvy Daytona Grey, Florette Silver, District Green, Terra Grey a Glacier White. S programem Audi Exclusive si ale můžete pro nové Audi A8 vybrat jakoukoli barvu.

MATRIX LED PŘEDNÍ SVĚTLOMETY A OLED ZADNÍ SVĚTLA

Přední světlomety Digital Matrix LED v novém Audi A8 využívají technologii DMD (Digital Micromirror Device), každý přibližně 1,3 milionu mikro zrcátek, takže světelný paprsek lze nastavit s nejvyšší přesností. Světlomety mají novou velmi praktickou funkci pro jízdu po silnici, osvětlení jízdního pruhu. Jak název napovídá, tato funkce vydává jakýsi koberec světla, který intenzivně osvětluje celou vozovku. Další funkce, funkce orientace, je velmi užitečná pro bezpečný pohyb po oblastech staveniště, protože intuitivně pomáhá řidiči udržet se v jízdním pruhu.

Na druhou stranu je nová A8 standardně vybavena digitálními zadními svítilnami OLED, které se vyznačují proximity displejem. Pokud se tedy k A8 přiblíží jiné auto zezadu do dvou metrů, aktivují se všechny segmenty OLED, aby varovaly blížícího se řidiče.

PROSTORNÝ, ELEGANTNÍ A TECHNOLOGICKÝ INTERIÉR

Uvnitř nabízí nový A8 2022 prostornou, elegantní a pohodlnou kabinu s vysoce kvalitními detaily. Široká nabídka sedadel německého výrobce je patrná zejména na zadních sedadlech, kde jsou k dispozici četné možnosti nastavení a opěrka nohou na opěradle spolujezdce je vybavena vyhříváním a masážními funkcemi.

Sedadla jsou standardně čalouněna kůží Valetta, na přání jsou však k dispozici také v kůži Valcona a nové barvě koňakově hnědé. Volitelně může zákazník také čalounit dveřní panely, sloupkové panely a střechu udržitelným mikrovláknovým materiálem Dinamica.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Když jsme ale představovali nové Audi A8, všimli jsme si dvou nových 10,1palcových displejů na zadní straně předních sedadel. Pro zvýšení komfortu cestujících na zadních sedadlech se nám to jeví jako dobré řešení. Středová loketní opěrka vzadu navíc umožňuje ovládat mnoho komfortních a infotainment funkcí vozidla prostřednictvím dotykové OLED obrazovky velikosti chytrého telefonu.

Nová A8 je vybavena operačním systémem MMI touch response, který je založen na dvou displejích s úhlopříčkou 25,6 a 21,8 centimetru a také hlasovým ovládáním s rozpoznáváním řeči. Digitální přístrojové vybavení Audi Virtual Cockpit nabízí volitelně head-up displej, který zobrazuje nejdůležitější informace přímo v zorném poli řidiče. Nová A8 má také navigaci MMI plus, která vychází z třetí generace modulární sady infotainmentu (MIB 3).

MAXIMÁLNÍ BEZPEČNOST: 40 ASISTENTNÍCH SYSTÉMŮ ŘIDIČE

Nová A8 má standardně kolem 40 asistenčních systémů pro řidiče, včetně systémů Audi presense basic a Audi presense front safety systems. Všechny možnosti zabezpečení jsou uspořádány do tří různých balíčků „Park“, „City“ a „Tour“. Paket „Park“ se vyznačuje integrací dálkového parkovacího asistenta plus; paket „City“ obsahuje asistenta pro křižovatku, systém varování před opuštěním jízdního pruhu, asistenta pro průjezd zadními koly, asistenta pro vyjíždění a 360° bezpečnostní systém Audi pre sense; Paket „Tour“ je ostatně nejkomplexnější a kromě mnoha systémů má adaptivní tempomat.

PĚT MOTORŮ PRO AUDI A8 2022

Aktualizovaná A8 přichází s pěti pohony: V6 3.0 TDI a 3.0 TFSI bloky, V8 4.0 TFSI se systémem selektivní deaktivace válců (k dispozici pro A8 a S8 v různých úrovních výkonu) a TFSIe plug-in hybrid, který využívá 3.0 TFSI motor kombinovaný s elektromotorem.

Motor V6 3.0 TDI je instalován v Audi A8 50 TDI quattro a v A8 L 50 TDI quattro. Tento vznětový motor vyvine výkon 210 kW (286 k), točivý moment 600 Nm, zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,9 s a dosahuje maximální rychlosti 250 km/h.

Motor V6 3.0 TFSI zase pohání Audi A8 55 TFSI quattro a A8 L 55 TFSI quattro. Tento motor vyvine výkon 250 kW (340 k) a točivý moment 500 Nm, i když na čínském trhu existuje varianta s 210 kW (286 k).

Audi nabízí i další verze  , které nebudou k dispozici na španělském trhu  v dohledné budoucnosti : V8 4.0 TFSI se 339 kW (460 PS) výkonu a 660 Nm točivého momentu. Tento motor, který může být vybaven A8 60 TFSI Quattro a A8 L 60 TFSI Quattro, zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy.

Konečně Audi nabízí dvě plug-in hybridní varianty: Audi A8 60 TFSIe Quattro a A8 L 60 TFSIe Quattro. Oba kombinují motor 3.0 TFSI s elektromotorem, přičemž lithium-iontová baterie zvyšuje jeho kapacitu na 14,4 kWh, výrazně více než u předchozího modelu. S výkonem 340 kW (462 k) a točivým momentem 700 Nm zrychlí A8 60 TFSIe Quattro z 0 na 100 km/h za 4,9 s.

NOVÉ AUDI A8 2022

Audi A8 2022 TFSI Quattro  , nejsportovnější model řady je vybaven V8 biturbo motor s 420 kW (571 koní) a maximálním točivým momentem 800 Nm, což mu umožňuje přejít  z 0 na 100 km za  3,8 sekundy / h zrychlit. Nejvýkonnější model z rodiny A8 standardně nabízí prediktivní aktivní odpružení, sportovní diferenciál a dynamické řízení všech kol. Vezměte prosím na vědomí, že nový S8 je k dispozici pouze s dlouhým rozvorem na čínském, americkém, kanadském a jihokorejském trhu. Tato větší délka a výška vozidla nabízí cestujícím více pohodlí díky dodatečnému prostoru, který je vytvořen pro hlavu a nohy.

NOVÉ AUDI A8 L HORCH

Pro čínský trh, nejdůležitější trh pro A8, Audi navrhlo speciální verzi nazvanou A8 L Horch. Verze měří 5,45 metru na délku (o 13 cm více než  A8 L  ) a vyznačuje se exkluzivními prvky, jako je speciálně navržený jednorámový gril s vertikálními lamelami, chromované aplikace na krytech zrcátek a specifické světelné podpisy na strany. Vzadu větší panoramatická střecha, znak Horch na C-sloupku, kola ve tvaru „H-crown“, čalounění interiéru s diamantovým prošíváním, speciální koberečky na zádi a vyražené logo na sedadlech.

CENY NOVÉHO AUDI A8 2022

Nové Audi A8 bude na evropských trzích dostupné v prosinci. Ve Španělsku bude Audi A8 50 TDI Quattro k dispozici za 107 900 eur, sportovnější verze Audi S8 bude k dispozici za 164 300 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.