BMW X5 M 2023: ceny, interiér, technická data

Bmw

X5 M je ultra vysoce výkonné SUV se stejným motorem V8 s dvojitým přeplňováním jako nejvýkonnější sedan od bmw , M5. X5 má standardně 600 koní, s volitelným soutěžním paketem lze aktivovat dalších 17 koní a další noblesní doplňky, jako je M sportovní výfukový systém a sportovní sedadla. X5 M váží 5489 liber, ale díky vyváženému rozložení hmotnosti 50/50 vykazuje působivě ovladatelné ovládání i na těch nejnáročnějších pouličních hřištích.

Mimo závodní okruh předvádí X5 M svou velikost SUV a nabízí pohodlný prostor až pro pět osob. Bohatá standardní výbava zahrnuje strop z Alcantary, zvukový systém Harman Kardon s 16 reproduktory a obrovský 12,3palcový digitální nástroj a dotykový displej infotainmentu.

Co je nového pro rok 2023?

BMW na rok 2023 neplánuje žádné velké změny na X5 M.

Pokud se rozhodnete pro X5 M, můžete další šekely utratit také za balíček Competition zvyšující výkon. Spolu s extra koňským výkonem je standardně dodáván s hlasitějším výfukovým systémem, exkluzivním režimem Track a zadními koly a pneumatikami s větším průměrem. Nechybí ani ještě hezčí kožený interiér a doplňkové polstrování na bocích středové konzoly, abyste si při prudkém zatáčení neporanili kolena.

motoru, převodovky a výkonu

Pod kapotou každé X5 M je napájecí zdroj. 4,4litrový motor V8 je poháněn dvěma turbodmychadly produkujícími 600 koní a 553 liber za minutu točivého momentu. Soutěžní balíček přidává dalších 17 koní. Každá X5 M je vybavena osmistupňovou automatickou převodovkou a variabilním pohonem všech kol.

Řidič má na výběr mezi maximální trakcí na všech čtyřech kolech a dodatečnou agilitou v režimu s předpětím zadních kol. Standardní výbavou je sada 21palcových kol a adaptivních tlumičů. Kdo však chce sadu odstupňovaných 22palcových kol vzadu, má i tu možnost. (Větší zadní kola jsou součástí paketu Competition.) Náš pohon v modelu Competition zapůsobil přilnavostí v zatáčkách jako u sportovního auta a dechberoucí akcelerací.

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Výkon X5 M vyžaduje vysokou spotřebu paliva, což se odráží v hodnocení spotřeby paliva EPA. X5 M má odhadovanou spotřebu paliva 13 mpg při jízdě ve městě a 18 mpg na dálnici. Stále musíme určit skutečnou spotřebu paliva na dálnici na naší trase spotřeby 75 km/h, která je součástí našeho rozsáhlého testovacího programu. Pro více informací o spotřebě paliva X5 M navštivte webové stránky EPA.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér, pohodlí a nakládka

Interiér X5 M je vybaven na vysoké úrovni a nabízí řadu žádoucích funkcí. Za kůží potaženým volantem s pádly řazení a červenými tlačítky M jízdního režimu je umístěn 12,3palcový plně digitální přístrojový štít. Ambientní osvětlení, velký head-up displej, vyhřívaný volant a přední loketní opěrky a také kvalitní materiály jsou součástí standardní výbavy.

Kdo chce víc, může si za příplatek objednat kožené čalounění, masážní sedadla vpředu s vyhřívanými a chlazenými polštáři, vyhřívaná zadní sedadla a mnoho dalšího. O místo pro cestující na předních ani zadních sedadlech není nouze a nákladový prostor je dostatečně velký, aby se za zadní řadu sedadel vešlo 11 příručních zavazadel.

infotainment a konektivita

Každý X5 M 2023 má rozsáhlý informační a zábavní systém a četné funkce konektivity. Patentovaný software iDrive se zobrazuje na 12,3palcové dotykové obrazovce, kterou lze ovládat také pomocí gest, hlasových příkazů a otočného ovladače na středové konzole. Zatímco Apple CarPlay, Android automobil a audio systém Harman/Kardon jsou standardní výbavou, audio systém Bowers & Wilkins je volitelnou výbavou.

bezpečnost a asistenci řidiče

Kromě standardních asistenčních systémů řidiče, jako je varování před kolizí a automatické nouzové brzdění, nabízí X5 M další volitelné asistenční systémy. Pro více informací o výsledcích nárazových testů vozidel BMW navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Sledování mrtvého úhlu a varování před příčným provozem jako standard
  • Lane Departure Warning a Lane Departure Warning jako standard
  • K dispozici je adaptivní tempomat

záruka a údržba

BMW nabízí konkurenční záruku, která konkuruje omezeným zárukám a zárukám na pohonné ústrojí konkurentů, jako je např Audi a Mercedes Benz je srovnatelný. Zatímco bezplatná plánovaná údržba není tak dobrá jako u jaguár , ale lepší než kterýkoli jiný konkurent.

  • Čtyřletá nebo omezená záruka 50 000 mil
  • Záruka na pohonnou jednotku je čtyři roky nebo 50 000 mil.
  • Bezplatná údržba po dobu tří let nebo 36 000 mil

Doporučená maloobchodní cena pro BMW X5 M 2023 je 106 095 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.