Kia EV9 2022: ceny, přehled, technická data

KIA

Kia zveřejnila render studie EV9. Půjde o SUV a koncepční vůz bude oficiálně uveden na trh zanedlouho. Máme pro vás všechny informace a obrázky k renderování.

Dne 11. listopadu byly představeny rendery nového konceptu pro nadcházející Kia EV9 2022 , v polovině listopadu slaví premiéru i studie. Zde se dozvíte vše, co potřebujete vědět o tomto novém elektrickém SUV.

  • Vydána Kia EV9 Render
  • Nové velké elektrické SUV
  • Koncept slaví premiéru 17. listopadu
  • Elektrická alternativa k Sorentu
  • Může převzít elektrické součástky z EV6
  • Pravděpodobně 7místná verze
  • Sériová verze by mohla být představena na konci roku 2022

Premiéra konceptu Kia EV9 se nezadržitelně blíží: Jihokorejská automobilka potvrdila, že 17. listopadu představí nový koncepční vůz. Nyní je tu výhled v podobě renderů.

Toto velké elektrické SUV se sedmi sedadly vedle Kia Sorento by mohlo sloužit jako vlajková loď společnosti nebo ji dokonce nahradit.

návrh

S rendery Kia zveřejnila první oficiální snímky konceptu EV9. Lze rozpoznat velmi moderní design, který dodává EV9 mohutný a robustní charakter. SUV působí skvělým dojmem, což napovídá hodně prostoru uvnitř.

Kapota a příď na první pohled připomínají modely Land Rover, což působí silným terénním dojmem a naznačuje EV9 jako vůz pro všechny situace.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Tvar je krabicový a vzpřímený a také pomáhá nabídnout maximální prostor v interiéru. Vzhledem k tomu, že obrázky jsou silně stylizované, je vidět méně detailů. Na to si musíme počkat do oficiálního představení studie.

Interiér Kia EV9 2022

Interiér konceptu EV je velmi futuristický a – jak už to u studijního vozu bývá – vše, jen ne blízko sériové výrobě. Kabina je velmi koncepční a interiér je lehký a flexibilní. Mělo by být možné jej přizpůsobit příslušné jízdní situaci.

Nejnápadnější je jistě interaktivní širokopásmový displej, který se táhne od řidiče až téměř k spolujezdci. Volant také nevypadá jako zvyklý, ale spíše jako volant do letadla – jak jste již viděli u Tesly.

Baterie a motory

Zatím není známo, co by Kia EV9 mohlo pohánět, ale zde by se mohla hodně naučit od stávající EV6.

V tomto případě by mohla být použita 77,4 kWh baterie, která by měla umožnit dojezd téměř 480 kilometrů. Baterie bude pravděpodobně pohánět dvoumotorový pohon všech kol, ale neočekávejte stejný šílený výkon 585 koní, jaký má Kia EV6 GT. 325 PS (stejně jako u modelů střední třídy EV6) by mělo stačit.

Cena Kia EV9 2022

Vykreslí ze na EV9 2022 koncepčního vozu byl propuštěn na 11. listopadu. Oficiální premiéra studie je potvrzena na 17. listopadu na autosalonu v LA.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.