Audi RS Q8 2022: Technické údaje, motory, ceny

Audi

Ve světě vysoce výkonných SUV je jedním z míst jít do modelu RSQ8, nejvýkonnějšího SUV Audi, které můžete získat. Vybavený výkonným twin-turbo V8 nabízí vynikající výkon, ale kombinuje se s dalšími kvalitami SUV. Pro letošní rok nemá Audi RS Q8 2022 žádné zásadní aktualizace, přesto je třeba zmínit některé zajímavé novinky, zejména s ohledem na nové bezpečnostní prvky a volitelné detaily interiéru.

Na druhou stranu celkové uspořádání zůstává stejné. Můžete se tedy spolehnout na SUV, které nabízí například skvělé hodnoty zrychlení, agilní ovladatelnost a atraktivní, ale elegantní design. Navíc jsou tu typické kvality Audi, jako je vynikající kvalita interiéru a spousta technických vychytávek. Na druhou stranu, největší stížnosti pocházejí z věcí, jako je měkký pocit na brzdách a chybějící třetí řada, což je důležité pro návštěvníky našeho webu.

Design Audi RSQ8 2022

Audi RSQ8 2022 nepřináší žádné výrazné změny, takže se můžete spolehnout na známé konstrukce, který byl asi pro mnoho let. Toto SUV samozřejmě silně vychází ze sériového modelu, to znamená, že jezdí na známé platformě MLB. Přichází však s plnou náplní upgradů. Je tu například sportovní nastavení podvozku, které výrazně zlepšuje ovladatelnost. Nechybí ani vylepšené brzdy, i když musíme říct, že brzdový pedál rozhodně nepůsobí na takové úrovni jako u firemních sourozenců jako Porsche Cayenne nebo Lamborghini Urus.

Vizuálně Audi RSQ8 2022 pokračuje ve známé stylizaci, která je oproti konkurenci cítit o něco slabší. To z tohoto SUV dělá jakýsi spací vůz, který se nám rozhodně velmi líbí. Přesto RSQ8 vyniká v mnoha ohledech, pokud jde o styl. Nechybí jedinečná kola, exkluzivní barvy a mnoho malých detailů, které podtrhují jeho výkonnostní charakter.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Motor Audi RSQ8 2022

To je bezesporu nejzajímavější část Audi RSQ8 2022. Letošní model pokračuje ve stejném duchu. Má dobře známý 4,0litrový twin-turbo V8, který vyvíjí kolem 591 koní. To je zhruba o 50 koní méně ve srovnání s Urusem, ale zrychlení je stále z jiného světa. Tomuto velkému SUV trvá pouhých 3,7 sekundy, než dosáhne rychlosti 60 mph. SUV samozřejmě přichází s 8stupňovou automatickou převodovkou, která také odvádí skvělou práci.

Nejvyšší rychlost je 189 mph a vzhledem ke všem těm šíleným číslům se očekává, že budou nízká čísla mpg. Ve městě ujedete kolem 13 mpg a na dálnici 19 mpg. To je samozřejmě oběť, kterou musíte udělat, abyste dosáhli této úrovně výkonu.

Vnitřní

Uvnitř je to v podstatě stejné jako u standardního modelu Q8. Kvalita konstrukce je vynikající, zatímco materiály jsou v pořádku. Kromě toho existuje spousta technických funkcí, díky nimž vše vypadá ještě hodnotněji.

Pro letošní rok společnost představila několik zajímavých novinek. Pravděpodobně největší modernizací je nový dostupný designový paket RS, který obsahuje koberečky s logem RS, pruhované bezpečnostní pásy a semišové čalounění Alcantara pro středovou konzolu, volant a hlavici řadicí páky.

Prostor, který je k dispozici v interiéru, zhruba odpovídá produkčnímu provedení. K dispozici jsou dvě velmi prostorné a pohodlné řady sedadel, zatímco přední sedadla jsou vylepšena o mnohem lepší boční oporu. Stejná čísla nabízí i nákladový prostor – 30,5 kubických stop nákladového prostoru za zadními sedadly a 60,7 kubických stop celkového nákladového prostoru.

funkce

Vzhledem k tomu, že se jedná o nejdražší verzi SUV, dává plná standardní výbava dokonalý smysl. Standardní výbava zahrnuje 12,3palcový digitální přístroj, 10,1 a 8,6palcové dotykové displeje, navigaci, Apple CarPlay, Android Auto, Bluetooth, dva USB porty, HD rádio, prémiový audio systém, Wi-Fi Fi hot spot, čtyřzónový automatická klimatizace a ambientní osvětlení a mnoho dalšího.

Z hlediska bezpečnostních prvků přináší model 2022 některé novinky. Jedná se o adaptivní tempomat a varování před opuštěním jízdního pruhu. K dispozici je také nový volitelný balíček, který přidává vychytávky, jako je rozpoznávání dopravních značek a asistent křižovatky.

Mezi standardními bezpečnostními funkcemi najdete i vychytávky jako couvací kameru, parkovací senzory, hlídání mrtvého úhlu, varování před křížením vzadu, varování před čelní kolizí, varování před opuštěním jízdního pruhu a mnoho dalšího.

Datum vydání a cena Audi RSQ8 2022

Audi RSQ8 2022 je již k dispozici ve většině částí světa, včetně Severní Ameriky. Americký model začíná na zhruba 116 500 eurech.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.