Lexus LS 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Lexus provedla na své vlajkové lodi Lexus LS 2023 sedan pro nový modelový rok malé, ale významné změny. Zmizely frustrující dotykové ovládací prvky, nahradil je nový informační a zábavní systém s dotykovou obrazovkou s moderní technologií konektivity. Lexus LS, nabízený v čistě benzínové i hybridní verzi, konkuruje dalším luxusním sedanům, jako je např Mercedes Benz třída S, dem Audi A8 a Genesis G90 .

Lexus LS 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Co je nového?

  • Standardní elektrická zadní sluneční clona
  • Dva další USB porty
  • Lexus Interface Infotainment místo ovládání touchpadu
  • Bezdrátové Apple CarPlay a Android automobil (Standard)
  • Aplikace Lexus Drive Connect včetně cloudové navigace a hlasového ovládání

co si myslíme

Lexus LS, kdysi nováček v tomto segmentu, je nyní stálicí na poli luxusních sedanů. Zatímco dříve Lexus přistupoval k dobývání svých soupeřů tradičněji, LS je nyní okázalou výjimkou, která nabízí něco jiného než zbytek konkurence.

Lexus LS 2023: Specifikace, cena, datum vydání

LS překvapuje odvážným ovládáním a rychlou akcelerací. Je to auto, ve kterém byste raději jezdili, než se v něm vozili, a to jej odlišuje od ostatních velkých luxusních čtyřdveřových. Řízení je přesné a v našem prvním testu faceliftovaného modelu 2021 jsme zjistili, že LS500 má vlastnosti sportovního sedanu i pohodlného cestovního vozu. Ovládání je navíc plynulejší a lépe izoluje nerovnosti vozovky než LS500 před faceliftem.

Lexus LS 2023: Specifikace, cena, datum vydání

I přes netradiční řešení interiéru jsou použité materiály výborné. Sedadla jsou vyhřívaná, ventilovaná, nastavitelná a vybavená masážní funkcí, i když se kabina zdá menší, než je u sedanů této velikosti obvyklé.

Lexus LS 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Naštěstí Lexus modernizoval technologii LS pro rok 2023. Konečně se automobilka zbavila příšerných ovládacích prvků touchpadu, které nás tak dlouho obtěžovaly. Na 12,3palcovém dotykovém displeji nyní běží nový software Lexus Interface s bezdrátovou funkcí Apple CarPlay a Android Auto jako standard. S těmito malými, ale důležitými změnami je současná generace Lexusu LS vůbec nejlepší. LS500 a LS500h jsou solidní možnosti, jak se odlišit od ostatních luxusních čtyřdveřových vozů.

✓ Můžete také zkontrolovat:

výkon a spotřeba paliva

Lexus nabízí LS jako čistě zážehový motor i jako hybrid. LS500 má 3,4litrový motor V6 přeplňovaný dvěma turby, který produkuje 416 koní a točivý moment 442 lb-ft. Standardem je pohon zadních kol, volitelný pohon všech kol, jedinou možností převodovky je 10stupňová automatická převodovka. Když jsme testovali aktualizovaný LS500 s pohonem zadních kol, zrychlil z 0 na 60 mil/h za 5,0 s. EPA certifikovala Lexus LS 2023 dojezd 17-18/27-29 mil/h po městě a na dálnici.

Lexus LS 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Lexus LS500h je elektrifikovaná verze vlajkové lodi sedanu a je poháněna 3,5litrovým motorem V6 spojeným se dvěma synchronními motory s permanentními magnety, které poskytují kombinovaný systémový výkon 354 koní a 350 Nm točivého momentu. Převodovka CVT spojená se čtyřstupňovým automatem přenáší výkon do standardního systému pohonu všech kol. Se zrychlením 5,5 sekundy z 0 na 100 km/h je LS500h o něco pomalejší než zážehový motor. Spotřeba paliva Lexus LS500h 2023 AWD je 22/29 mpg.

Lexus LS 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Co nabízí paket F Sport?

Zákazníci, kteří chtějí svůj sedan udělat trochu sportovnější, mohou zaškrtnout paket F-Sport, který vylepšuje verzi RWD nebo AWD zážehového motoru LS o charakteristické rysy. Lexus volí styl specifický pro F-Sport, přední sedadla F-Sport a vizuální přepracování digitálního sdruženého přístroje. Změny však nejsou pouze vizuální povahy, protože Lexus vybavuje vozidlo režimy „Sport +“ a „Custom“, adaptivním, variabilním sportovním podvozkem a vylepšenými brzdami. Komu by to nestačilo, může jít o něco lepšího s paketem dynamické manipulace: s řízením s proměnnými převody, aktivními stabilizátory a aktivním řízením zadní nápravy.

Lexus LS 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Lexus vybavuje svou vlajkovou loď Lexus Safety System+ 2.5, sadou asistenčních systémů řidiče. Patří mezi ně automatické nouzové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu, adaptivní tempomat, asistent dopravních značek a automatická dálková světla. Hybridní modely LS500h jsou vybaveny funkcí semi-autonomního řízení Lexus Teammate.

nákladový prostor a interiér

Lexus LS nenabízí tolik místa pro nohy jako Mercedes-Benz třídy S. Jeho zadní sedadlo však nabízí více prostoru pro nohy než další favorit v tomto segmentu, model Genesis G90. Kufr Lexusu je ve srovnání s konkurencí velký.

Prostor pro nohy (vpředu/vzadu) držet
Lexus LS 41,0/38,9 palce 16,9 kubických stop
Mercedes Benz třídy S 41,7/43,8 palce 12,9 kubických stop
Genesis G90 42,3/37,8 palce 10,6-12,0 kubických stop

technika

Lexus vybavuje LS 12,3palcovým dotykovým displejem infotainmentu se softwarovým balíkem Lexus Interface. Apple CarPlay a Android Auto jsou standardem.

Mezi další standardní aplikace patří Lexus Drive Connect s cloudovou navigací, Intelligent Assist s hlasovým ovládáním a zkušební verzí Destination Assist Motorizovaná zadní sluneční clona a celkem šest USB portů je součástí každého LS 2023. K dispozici je také 24palcový head-up displej a prémiový audiosystém Mark Levinson s 23 reproduktory a výkonem 2 400 wattů. LS500h je také vybaven hands-free službou Advanced Drive System Service.

Doporučená úprava

Doporučujeme RWD LS500, který má konkurenceschopnou cenu a nabízí kvalitní funkce. Mezi standardní prvky výbavy patří vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla v 16 směrech, hotspot WiFi, zvukový systém s 12 reproduktory, motorizované dveře zavazadlového prostoru a četné asistenční systémy pro řidiče. Lexus navíc nabízí širokou škálu možností přizpůsobení exteriéru a interiéru a také řadu paketů, které kupujícím umožňují vybrat si extra à la carte.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik