Lincoln Navigator 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Uvnitř Lincoln Navigator 2023 je tichá kabina s prostorem ekvivalentním obývacímu pokoji. To je to, co Navigator je – nadstandardní luxusní řízení. Sdílí platformu s Ford Expedice , ale zcela na míru pro Lincoln s vlastním osobitým interiérem, kvalitnějšími materiály a prvky orientovanými na pohodlí, jako jsou volitelná elektricky ovládaná sedadla ve 30 směrech s masážní funkcí.

Lincoln Navigator 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Navigator je k dispozici ve verzi s krátkým i dlouhým rozvorem a je poháněn stejným motorem V-6 s dvěma turbodmychadly o výkonu 440 k. Přeplňovaný šestiválcový motor nabízí výkon podobný V8 a zvyšuje maximální tažnou kapacitu Navigatoru na neuvěřitelných 8700 liber. Jediná věc, která se vyrovná Navigatoru ve srovnání s konkurenty, jako je BMW X7 a Cadillac Escalade chybí zábavný podvozek; je to spíš křižník než pouliční bombardér. Pokud však hledáte pohodlí a klid, Navigator nabízí obojí v hojnosti.

Co je nového pro rok 2023?

Navigátor bude pro rok 2023 pouze mírně upraven. Volitelný elektronický samosvorný diferenciál je nyní součástí paketu těžkého tažného zařízení u modelů Reserve a Black Label. Diamantová červená Tri-Coat doplňuje paletu barev exteriéru a Manhattan Green je nyní k dispozici u modelů Black Label s interiéry Chalet a Invitation.

Lincoln Navigator 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Necháme na vás, zda sáhnete po standardním modelu s krátkým rozvorem nebo prodloužené L-karosářské variantě, ale rozhodně doporučujeme rezervní výbavu. Stupeň výbavy Reserve přidává žádoucí luxusní prvky, jako jsou vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla, head-up displej, posilovač volantu a řada asistenčních prvků pro řidiče. Pohon všech kol je k dispozici pro ty, kteří jej potřebují, a také doporučujeme balíček Heavy-Duty Trailer Tow pro zákazníky, kteří chtějí plně využít tažnou kapacitu Navigatoru 8700 liber.

motoru, převodovky a výkonu

Navigator 2023 má pouze jednu kombinaci motor-převodovka, ale s výkonem 440 k jedna bude stačit. Zjistili jsme, že Navigator je citlivý a opravdu rychlý a 10stupňová automatická převodovka řadí dostatečně obratně, aby nerušila spící cestující. Na naší testovací dráze zrychlil Navigator na 60 km/h za 5,3 sekundy. Výkonový potenciál Navigatoru však začíná a končí na rovince. Řízení je bezcitné a naprostá hmota a plyšové odpružení brání tomu, aby Navigator byl vozidlem, které vybízí k nadšené jízdě.

Lincoln Navigator 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Lincoln Navigator 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Ovládání Navigatoru je dostatečně příjemné na velké luxusní SUV, ale soupeři jako X7 a X7 Mercedes Benz Třída GLS nabízí sofistikovanější a sportovnější chování na silnici. S volitelnými 22palcovými koly se Navigator občas trhal a po tvrdém nárazu následoval odraz – nejhorší z obou světů.

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Na rozdíl od svých konkurentů V-8 používá Navigator menší, dvěma turbodmychadly přeplňovaný 3,5litrový V-6 a 10stupňovou automatickou převodovku při hledání lepší spotřeby paliva. Navzdory svému menšímu motoru má daleko k spotřebě paliva a získává hodnocení 17 mpg ve městě a 23 mpg na dálnici ve formě s pohonem zadních kol.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér, pohodlí a nakládka

Interiér Navigatoru je prostorný a luxusní. Materiály jako dřevěné obložení s otevřenými póry a pohodlná přední sedadla jsou k dispozici pouze u vyšších úrovní výbavy, ale i základní modely Navigator mají co nabídnout. Třetí řada sedadel Navigatoru je jedním z nejlepších příkladů tohoto uspořádání sedadel. Prostor pro nohy ve třetí řadě Navigatoru je o 1,1 cm více než ve třídě GLS a další konkurenti jsou ještě více pozadu. Volitelně nabízí Navigator přední sedadla nastavitelná ve 30 směrech s masážní funkcí, což je klíčový prvek pro vlajkovou loď SUV Lincoln.

Lincoln Navigator 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Lincoln Navigator 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Sedadla jsou téměř plastická a tak individuálně nastavitelná, že si dokonce můžete nastavit levou a pravou stehenní opěrku do různých výšek. Masivní rozměry Navigatoru mohou být handicapem v provozu nebo parkování, ale při balení na dovolenou je to přínos. Modely s krátkým rozvorem mají při obsazení všech tří řad sedadel omezený nákladový prostor; se sklopenou třetí řadou sedadel je nákladový prostor velmi velký. Modely L s dlouhým rozvorem mají velký nákladový prostor i při použití třetí řady sedadel.

infotainment a konektivita

Navigator je standardně dodáván s 13,2palcovým dotykovým displejem a USB porty v každé řadě sedadel. Grafika informačního a zábavního systému je elegantní a snadno čitelná – což je důležité pro Lincolnovu presbyopickou klientelu – a obrovská obrazovka je třpytivým klenotem v přední části Navigátoru. Apple CarPlay a Android automobil jsou standardní a díky integrovanému 5G Wi-Fi hotspotu může systém přenášet aktualizace softwaru vzduchem. Stereo systém Revel se 14 reproduktory je standardem, zatímco 3D stereo systém Revel Ultima s 28 reproduktory je součástí volitelného luxusního balíčku.

Lincoln Navigator 2023: Specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

Lincoln standardně vybavuje Navigator asistenční technologií pro řidiče Co-Pilot360, která mimo jiné zahrnuje sledování mrtvého úhlu, automatické nouzové brzdění a detekci chodců. Další informace o výsledcích nárazových testů Navigatoru naleznete na webových stránkách Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Sledování mrtvého úhlu a varování před příčným provozem jako standard
  • Automatické nouzové brzdění s detekcí chodců jako standard
  • Volitelný adaptivní tempomat s poloautonomním režimem jízdy

záruka a údržba

Záruky společnosti Lincoln jsou srovnatelné se zárukami konkurence, ale existuje několik výhod, které odlišují zákaznický servis společnosti. Majitelé, kteří se rozhodnou pro obložení Black Label, získají čtyři roky bezplatné plánované údržby namísto pouze jednoho.

  • Omezená záruka na čtyři roky nebo 50 000 mil.
  • Záruka na pohonné ústrojí je šest let nebo 70 000 mil.
  • Bezplatná plánovaná údržba po dobu čtyř let nebo 50 000 km.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik