Mazda 6 2022: Cena, interiér, technická data

Mazda

Podle různých zpráv bude Mazda 6 v USA ukončena pro následující rok v roce 2022 . Po tolika letech nepřetržitého prodeje je tento model doslova nahrazován novým. Modelový rok 2021 tedy bude jeho posledním vydáním a nevrátí se v roce 2022.

Obecně se Mazda připravuje na představení něčeho nového a některé zvěsti naznačují, že by to mohla být mnohem lepší platforma. Výrobce údajně obnoví svou řadu vozidel pro rok 2023 a právě jsme obdrželi informaci, že některé z nadcházejících modelů dostanou poprvé nový řadový šestiválec s RWD. Měli bychom předpokládat, že CX-5 a CX-8 jej použijí jako první.

Falešná zpráva nebo skutečné informace?

O ukončení výroby Mazdy 6 v roce 2022 zatím nebylo oficiálně potvrzeno nic. Aktuální třetí generace Mazdy 6 byla představena v roce 2014 a od té doby se tento sedan v průběhu let dočkal několika vylepšení.

Obecně platí, že Mazda 6 je jedním z nejpoutavějších sedanů ve třídě. V zásadě existuje mnoho modelů, které nabízejí lepší výkon, ale nemohou se přiblížit designu modelů Mazda. Designový jazyk Kodo je něco, co žádný jiný výrobce nedokáže kopírovat. Mnoho slavných společností jako Ford, Chrysler a další však opouští oblíbený segment rodinných sedanů, takže nebude překvapením, že totéž dělá i Mazda.

Přicházející motory od Mazdy

Nejnovější zvěsti naznačují, že Mazda zavede nějaké změny týkající se nadcházejících modelů. Proslýchá se, že Mazda uvede na trh nový model sedanu, který bude využívat novou platformu pohonu zadních kol a řadový motor 6. Mluvčí společnosti však neprozradil žádné informace a řekl: „V tuto chvíli nemůžeme sdílet žádné podrobnosti o budoucích produktech.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Současná Mazda 6 nabízí pro USA dva motory. Standardní model používá 2,5litrový čtyřválcový motor, který vyvine 187 koní. Tentýž motor s turbodmychadlem je však potentnější. Na rozdíl od první tato varianta generuje až 250 koní s prémiovým benzínem. Ve srovnání s předchozím modelem získal nový točivý moment 10 liber-stop více. To znamená, že výkon se zvýší na celkových 320 liber-stop. Každý motor má navíc vynikající šestistupňovou automatickou převodovku, která je kompetentní a má velmi hladký chod. Obě varianty jsou navíc velmi efektivní a měli bychom očekávat, že nový Inline-6 ​​bude držet krok.

Konec cesty pro Mazdu 6 2022

I když je to zjevně konec cesty pro Model 6, nemusí to nutně znamenat, že Mazda navždy skončila se sedany střední třídy. Zajímavé je, že jsme v poslední době slyšeli spoustu zvěstí a ta nejzajímavější je, že Mazda 6 bude v USA nahrazena novým štítkem. V tuto chvíli ale výrobce zatím mlčí a na oficiální vyjádření si musíme počkat.

Mezitím se sedany Mazda 6 budou v roce 2021 nadále prodávat u dealerů a podle výrobce prodeje rostou. Tento model vypadá atraktivně a nabízí dostatek standardní výbavy. Současný základní model začíná na 25 000 eur a může jít až na 40 000 za horní panely.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.