Mercedes EQT 2022: Cena, interiér, technická data

Photo of author

Od Věnceslav Doskočil

V květnu 2021 představil Daimler Mercedes EQT, čistě elektrickou variantu Mercedesu třídy T v sériově orientovaném konceptu. Očekává se, že finální produkt se dostane do showroomů prodejců v Evropě ve druhé polovině tohoto roku.

Vytvořili jsme realistické ztvárnění finální verze Mercedesu EQT s využitím podnětů z konceptu, nedávno představených modelů EQ, Renault Kangoo E-Tech Electric, nového Citan a současné návrhy elektrických dodávek, jako je EQV. K našemu obrázku jsou přidány prvky sériového vozidla, jako je přední anténa rádia, tradiční kliky dveří, umístění vnějších zpětných zrcátek, tradiční střešní ližiny, odznaky na blatníku, stěrače, sériové světlomety a nárazníky a realistický design litých kol.

Zde je vše, co potřebujete vědět o Mercedes EQT 2022 potřebuji vědět, malá dodávka zaměřená na rodiny, které milují víkendové pobyty a balí spoustu zavazadel.

Design a vlastnosti Mercedes EQT 2022

S EQT přebírá Daimler formuli třídy V v menším segmentu a slibuje novou kvalitu. Interiér je prostorný a flexibilní, říká Daimler, a kupující mohou očekávat obvyklé standardy bezpečnosti, hodnoty, konektivity a pohodlí.

Mercedes EQT má podle očekávání kompaktní a zakřivený design. Nový osobní nosič ztělesňuje designové prvky Sensual Purity, řekl Gorden Wagener, hlavní designér společnosti Daimler. Vrcholem smyslného povrchového designu je především zakřivená přední část, která mu dodává emotivní vzhled. Z kapoty plynule přechází obrovský černý panel ve tvaru V (uzavřená mřížka chladiče) propojený s tenkými LED světlomety.

Mercedes Concept EQT je 4 945 mm dlouhý, 1 863 mm široký a 1 826 mm vysoký a má posuvné dveře. Luxusní elektrická dodávka má tři řady sedadel a kabina je přes den dobře osvětlena přirozeným světlem díky panoramatickému střešnímu oknu. Třetí řadu sedadel lze sklopit nebo zcela vyjmout.

Design interiéru sedmimístné elektrické dodávky je dobře známý a připomíná kompaktní osobní vozy Mercedes. Sdružený přístroj, výdechy klimatizace a palubní deska dostaly zaoblený design, který odpovídá zakřivenému exteriéru.

Specifikace Mercedes EQT

Předpokládáme, že specifikace Mercedesu EQT by byly podobné jako u Renault Kangoo Van E-Tech Electric 2022.

Když Renault v březnu 2021 oznámil Kangoo Van E-Tech Electric, znamenalo to vybavit zcela novou elektrickou dodávku motorem o výkonu 75 kW/245 Nm. Později byl ale potvrzen silnější motor s 90 kW / 245 Nm. Kromě toho společnost revidovala baterii na 45 kWh namísto předchozí jednotky 44 kWh.

Kangoo Van E-Tech Electric s výkonem 45 kWh nabízí dojezd až 300 km (186 mil) v cyklu WLTP. Standardem je třífázová 11 kW nabíječka Chameleon, volitelně je k dispozici 22 kW nabíječka Chameleon. Nabíjení z 15 na 100 % SoC pomocí 7,4kW wallbox nabíječky trvá téměř 6 hodin, zatímco 11kW wallbox nabíječka zvládne totéž za 3 hodiny a 50 minut. Na stejnosměrné rychlonabíjecí stanici je možné dobít baterii výkonem 80 kW a získat zpět dojezd 170 km za pouhých 30 minut.

U Renaultu EV si řidič může vybrat ze tří regeneračních režimů. „B1“ je omezený regenerační režim vhodný pro dálnice a rychlé pruhy. Dále je tu maximální regenerační režim nazvaný „B3“, určený pro použití v dopravních zácpách a na horských silnicích. Třetí režim je standardní „B2“ a nabízí střední cestu mezi ostatními dvěma režimy. Očekávejte, že stejné hodnoty budou dostupné pro Mercedes EQT.

✓ Můžete také zkontrolovat:

polohování

Mercedes EQT zrozený v divizi Mercedes-Benz Vans dále rozšíří nabídku elektrických dodávek německé automobilky. EQT má být umístěn jako základní model pro rodiny a zájemce o auto pro volný čas v rodině Mercedes-Benz.

Třída T a EQT, pocházející z platformy Citan, by byly relativně lépe vybavené a zaměřené na životní styl a zaměřovaly by se na řadu VW Caddy v Evropě.

výrobní

Mercedes třídy T, včetně Mercedesu EQT, spolu s novým Citanem, Nissanem Townstar a třetí generací Kangoo se bude vyrábět v závodě Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance v Maubeuge ve Francii, přičemž dodávky budou sdílet CMF-C. sdílet platformu /D. V listopadu 2018 skupina Renault oznámila, že v příštích pěti letech (2019–2023) investuje 450 milionů eur do závodu v Maubeuge s cílem učinit z něj „centrum excelence“ Allianz pro lehká užitková vozidla. Závod tuto investici využije i na výrobu dodávek Mercedes.

Očekáváme, že EQT půjde do výroby v druhé polovině roku. Jedním z konkurentů, na kterého bude Mercedes EQT dávat pozor, je VW ID. Buzz, který má premiéru v březnu.

Prodeje Mercedes-Benz Vans se v roce 2021 mírně zlepší

Tisková zpráva Mercedes-Benz ze 7. ledna 2022 informovala, že celkový prodej užitkových dodávek Mercedes-Benz v roce 2021 dosáhl 334 210 kusů, což představuje nárůst o 2,6 %. Hlavní přispěvatelé pocházejí z USA a Číny, které zaznamenaly růst o 4,8 %, resp. 11,3 %. V Evropě zaznamenalo Španělsko v roce 2021 nárůst dodávek o 23,2 %. Tisková zpráva uvádí, že v roce 2021 se prodalo více než 9 000 komerčních elektrických dodávek Mercedes. Toto číslo je dvojnásobkem počtu elektrických dodávek prodaných Mercedes-Benz v roce 2020.

Často kladené otázky o Mercedesu T-Class a Mercedes EQT

Co je Mercedes třídy T?

Luxusní dodávka založená na platformě Renault-Nissan-Mitsubishi CMF-C/D, zaměřená na soukromé kupce s novými komfortními, praktickými a bezpečnostními prvky.

Jaké je datum vydání Mercedesu EQT?

Očekávejte uvedení Mercedesu EQT na trh v druhé polovině roku.

Jaká je odhadovaná cena Mercedesu EQT?

Cenově by Mercedes-Benz Vans mohly nabídnout EQT zhruba od 35 000 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.

Napsat komentář