Nissan Frontier 2023: Technická data, exteriér, ceny

The Nissan Frontier 2023 je třetí generací ikonického modelu uvedeného na trh v roce 1997. Nový Frontier přichází v době, kdy Ford Maverick , Toyota Tacoma, Chevy Colorado , brod rangers a Honda Ridgeline jsou silní konkurenti. Návštěvníci si mohli poprvé prohlédnout nový Frontier na výstavě Motor Bella 2021 na M1 Concourse v Pontiacu v Michiganu. Po osobním zhlédnutí jsme měli pocit, že nový Frontier bude dobrou alternativou k výše zmíněným kamionům.

Na základě zpětné vazby od zákazníků za poslední rok Nissan vybavil Frontier řadou nových vylepšení designu a pohodlí pro rok 2023. Frontier SV Crew Cab dostane balíček Midnight Edition, který obsahuje 17palcová černá litá kola, černé kryty zpětných zrcátek, černou mřížku chladiče, zatemněný spodní nárazník a tmavé interiérové ​​akcenty. Mezi další prvky výbavy patří standardně dodávané LED osvětlení předních světlometů, mlhovky a denní svícení.

Kabina s dlouhým rozvorem Frontier SV Crew Cab je nyní standardně součástí balíčku SV Convenience Package. Patří mezi ně vyhřívaná přední sedadla, vyhřívaný kožený volant, sprejová fólie na nákladový prostor, systém Nissan Utili-Track s nastavitelnými poutacími oky a osvětlení pod nákladovým prostorem.

Mezi další inovace napříč modelovou řadou patří bezdrátové Apple Car Play u Frontier PRO-X a PRO-4X a červené prošívání u balíčku Pro Premium.

motor a hnací ústrojí

Nissan Frontier 2023 je poháněn 3,8litrovým zážehovým motorem V6, který produkuje 310 koní a točivý moment 281 lb-ft. Standardem je pohon zadních kol, na přání je k dispozici pohon všech kol s nízkorozsahovou převodovkou. Pohon 4×4 Frontier je vybaven elektronickou převodovkou s řazením za chodu a režimy pohonu 2WD, 4HI a 4LO.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Standardní převodovkou je každopádně devítistupňová automatická převodovka. Pozorní čtenáři si všimnou, že nový Frontier sdílí stejný motor a převodovku jako Frontier druhé generace. Jezdí také na stejném podvozku jako věčný Frontier D22 a D40.

Tažení a užitečné zatížení

Nissan tvrdí, že maximální užitečné zatížení nového Frontieru je 1 610 liber. I když to není těžká váha, je dostačující pro většinu kupujících, kteří nepotřebují nejlepší schopnosti ve své třídě půltunové nákladní auto. Pokud je Frontier správně vybaven, může táhnout až 6 720 liber. Pro srovnání, Ford Ranger 2023 může vážit až 7 500 liber. SEM.

Úrovně výbavy a ceny

Nissan Frontier 2023 je k dispozici ve dvoudveřové King Cab a čtyřdveřové Crew Cab. King Cab je k dispozici výhradně s lůžkem 6 stop, zatímco Crew Cab má lůžko 5 stop nebo 6 stop. Nissan nabízí Frontier ve čtyřech úrovních výbavy: S, SV, PRO-X a PRO-4X. Níže uvedené ceny zahrnují 1 295 eur za náklady na převod.

Hranice S

Vstupní cena Nissanu Frontier S s kabinou King Cab a pohonem 4×2 začíná na 30 415 eurech, verze 4×4 stojí od 33 685 eur. Frontier S Crew Cab začíná na 31 785 eurech (4×2) nebo 34 785 eurech (4×4). Seznam výbavy obsahuje mimo jiné startovací tlačítko, 16palcová kola, nastavitelný volant, osmipalcovou dotykovou obrazovku infotainmentu, audiosystém se šesti reproduktory, Apple CarPlay a Android. automobil .

Jako další bezpečnostní prvek má systém varování před kolizí a automatické nouzové brzdění (s detekcí chodců).

Hranice SV

Ceny za Frontier SV King Cab začínají na 33 185 € (4×2) a 36 385 € (4×4). Ceny začínají na 34 585 € za SV Crew Cab 4×2 a 37 585 € za model 4×4. Stupeň výbavy SV přidává k základnímu stupni výbavy Frontier S 17palcová kola a elektricky ovládané sedadlo řidiče. Další doplňky jako kožený volant, vyhřívaná přední sedadla, dvouzónová automatická klimatizace, zásuvky pro domácí použití a mnoho dalšího jsou součástí komfortního paketu SV.

Frontier PRO-X a PRO-4X

Frontier PRO-X je k dispozici pouze jako Crew Cab s pohonem 4×2 (37 015 eur) nebo jako PRO-4X s pohonem 4×4 (40 015 eur). Je vybaven 9palcovým dotykovým displejem infotainmentu, LED světlomety, uzávěrkou zadních diferenciálů, ochrannými kryty, audiosystémem s 10 reproduktory, bezdrátovým nabíjením a vlastními tmavými koly s terénními pneumatikami.

Standardní bezpečnostní zařízení

Nissan Frontier 2023 je k dispozici s Nissan Safety Shield 360, komplexním asistenčním balíčkem pro řidiče, který zahrnuje asistenta jízdy v jízdním pruhu, sledování mrtvého úhlu, inteligentní tempomat, Cross Traffic Alert a automatické zadní brzdění.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.