Nissan Z 2023: Přehled, technické údaje, cena

Nissan

The Nissan Z 2023 je velmi očekávaná sedmá verze oblíbeného dvoumístného sportovního vozu Nissan. Debutoval jako Nissan Z Proto Concept v roce 2020 a obsahuje nové i staré designové prvky, které vzdávají hold svým předchůdcům. Sdílí architekturu Z34 s 370Z, ale nový vůz Z dostal celou řadu aktualizací, aby držel krok se soupeři, jako je např. Toyota GR Supra a brod Mustang 2024, aby dokázal držet krok.

Pódium

Ikonický sportovní vůz Nissan Z má zajímavou historii. Když chtěl Nissan v 60. letech vyvinout nástupce svého legendárního sportovního vozu Datsun Fairlady, obrátil se japonský výrobce automobilů na Yamahu. Nissan však měl výhrady k 2,0litrovému čtyřválcovému motoru DOHC vyvinutému a vyrobenému Yamahou a v polovině roku 1964 od projektu upustil. Po dalším vývoji prototypu sportovního vozu, ze kterého legend Toyota 2000GT, Yamaha přešla na Toyotu.

Konečně v roce 1969 Nissan uvedl na trh první generaci Datsun Fairlady Z, která se za posledních šest generací stala kulturní ikonou. „Nissan Z je srdcem a duší naší společnosti. Od představení první generace před více než 50 lety přinesla design sportovních vozů, výkon a vzrušení širokému spektru kupujících,“ řekl Michael Colleran, senior viceprezident marketingu a prodeje Nissanu v USA.

Nissan Z 2023: Motor a hnací ústrojí

Jelikož se jedná o nový sportovní vůz od Nissanu, je třeba se zaměřit na motor a pohonné ústrojí. Pod dlouhou a širokou kapotou Nissanu Z 2023 je 3,0litrový motor V6 VR30DDTT přeplňovaný dvěma turby odvozený od Infiniti Q60 Red Sport 400 přichází, ale s aktualizovaným laděním, novým systémem zpětné vazby pro zlepšení plnicího tlaku a inovativním snímačem rychlosti turbíny, který vymačkává z motoru každou unci výkonu. Motor produkuje 400 koní a 350 lb-ft točivého momentu, který je posílán výhradně na zadní kola.

Nový Nissan Z je standardně dodáván se šestistupňovým manuálem (hurá!) se SynchroRev Match (Z Performance a Proto Spec). K dispozici je volitelná devítistupňová automatická převodovka s adaptivním ovládáním řazení, pádly řazení, řazením otáček dolů a nové hořčíkové pouzdro, které snižuje hmotnost o 44 liber.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Jak rychlý je Nissan Z 2023?

Nejnovější Nissan Z zrychlí z 0 na 100 km/h za přibližně 4,5 sekundy. Čtvrt míle urazí za 12,9 sekundy při rychlosti 107,6 mph. Pro srovnání: Toyota GR Supra zrychlí z klidu na 100 km/h za 4,8 s, výkonnější Supra 3,0 A/T zvládne sprint za pouhé čtyři sekundy.

Úrovně výbavy a ceny

Nissan Z 2023 je k dispozici ve třech dobře vybavených úrovních výbavy: Sport, Performance a Proto Spec. Níže je uveden rychlý rozpis a standardní výbava pro každý model Z. Ceny zahrnují 1 025 eur nákladů na převod.

sportovní pohár

Základní verze Nissanu Z Coupe Sport začíná na 41 015 eurech. V ceně je rozsáhlá standardní výbava s LED světlomety, 18palcovými litými koly, startovacím tlačítkem a bezdotykovým klíčem, automatickou klimatizací, látkovým čalouněním a digitálním přístrojovým štítem. K dispozici je také osmipalcový dotykový displej infotainmentu s konektivitou Apple CarPlay a Android Auto, tři analogové displeje, USB porty, audiosystém se šesti reproduktory a satelitní rádio.

Nissan Z 2023 je standardně dodáván s řadou pokročilých asistenčních technologií pro řidiče, jako je varování před mrtvým úhlem, varování před kolizí zepředu, varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před přejezdem, adaptivní tempomat a přední a zadní parkovací senzory.

výkonnostní pohár

Ceny Nissanu Z Coupé Performance začínají na 51 015 eurech. Nabízí více doplňků a luxusních prvků, jako je aktivní potlačení hluku, vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, 19palcová kovaná kola Rays, elektricky nastavitelná a vyhřívaná sedadla, prémiové kožené čalounění a mechanický samosvorný diferenciál pro lepší trakci. Je také vybaven vylepšenou 9palcovou dotykovou obrazovkou infotainmentu s bezdrátovou konektivitou Apple CarPlay, navigací, audiosystémem Bose s osmi reproduktory a možností Wi-Fi hotspot.

proto specifikace

Nissan Z Proto Spec je v USA omezen na pouhých 240 kusů. Od 54 015 EUR přichází s exkluzivními prvky, jako jsou 19palcová bronzová kola, zakázkové žluté a černé lakování a žluté vnitřní prošívání, abychom jmenovali alespoň některé.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.