Nissan GT-R 2021: specifikace, cena, datum vydání

V posledních několika měsících se o tomto supercaru hodně mluvilo. Většina účtů se samozřejmě týká budoucnosti této žijící legendy. Slavný sportovní vůz existuje již 12 let, což se zdá být příliš dlouhé na tak drahé vozidlo. Proto netrpělivě očekáváme budoucí informace o redesignu nebo budoucích změnách. V tuto chvíli to vypadá, že k úplné revizi v nejbližší době nedojde a Nissan GT-R 2021 rozhodně nebude obsahovat žádné konkrétní změny.

Vypadá to, že příští rok bude model pokračovat se známými designovými funkcemi, i když roční aktualizace nejsou pro japonského výrobce zvláštností. Koneckonců, během tohoto dlouhého produkčního cyklu jsme viděli několik aktualizací, včetně velké před několika lety. Nissan GT-R 2021 by neměly přijít s určitou modifikací, takže očekáváme, že bude nabízen za stejnou cenu někdy na konci roku 2020.

Design Nissan GT-R 2021

2021 Nissan GT-R se bude pokračovat se stejnými vlastnostmi konstrukce, to je jisté. Kompletní redesign je ještě daleko a my nepochybujeme, že společnosti nebude vadit zásadní změny současného modelu. Můžeme tedy říci, že příští rok přinese stejné celkové uspořádání. Můžete se spolehnout na stejnou mechaniku, ale také na stejný design. Samozřejmě vždy existuje prostor pro vizuální aktualizace, ale jsme si docela jisti, že jich příliš mnoho neuvidíme.

Totéž platí pro verzi Nismo. Jedná se o vysoce výkonnou verzi GT-R, která není jen o výkonnějším motoru, ale také o různých vylepšeních podvozku, zejména pokud jde o odpružení. Samozřejmě existuje také řada nápadných stylingových detailů.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Ani tento aspekt vozu by neměl být doprovázen zásadními změnami. Možná se dočkáme několika vylepšení interiéru, ale celkové uspořádání kabiny by mělo zůstat téměř stejné. To není vůbec špatná věc. Navzdory věku vypadá palubní deska docela dobře. Možná to nebude tak luxusní jako někteří jeho mladší soupeři, ale celková kvalita je docela dobrá. Také se nám líbí skutečnost, že palubní deska je orientovaná na řidiče a že můžete najít pěkně hezká barevná schémata.

Pokud jde o pohodlí, přední sedadla poskytují vynikající oporu, ale budete se cítit pohodlně i po dlouhých cestách. Toto je jediný superauto s druhou řadou. Přesto neočekávejte příliš mnoho, protože zadní sedadla jsou velmi těsná. Nakonec se nákladový prostor pohybuje kolem 8,8 kubických stop, což zní docela dobře pro superauto. Celkově je praktičnost rozhodně silnou stránkou tohoto modelu.

vlastnosti

Pokud jde o standardní vybavení, možná se dočkáme některých přírůstků pro příští rok. I přesto neočekáváme příliš mnoho, takže seznam by měl být docela podobný těm současným. Počítejte tedy s tím, že všechny modely jsou standardně vybaveny 8palcovou dotykovou obrazovkou, navigací, Apple CarPlay, HD rádiem, satelitním rádiem, CD přehrávačem, stereofonním systémem Bose s 11 reproduktory, Bluetooth a dvěma USB porty. Navíc můžete počítat s blízkým bezklíčovým vstupem, spuštěním tlačítkem, dvouzónovou klimatizací a dalšími. Pokud jde o bezpečnost, od tohoto modelu byste toho neměli příliš očekávat. Jediné, co můžete získat, je zadní kamera, stejně jako přední a zadní parkovací senzory.

Motor Nissan GT-R 2021

Věci pod kapotou rozhodně zůstanou nedotčené. Spolehněte se tedy na známý 3,8litrový motor V6 se dvěma turbodmychadly, který v základní variantě poskytuje výkon kolem 565 koní a točivý moment 467 liber. Motor je vybaven šestistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou s rychlým řazením, která hraje důležitou roli také v působivém zrychlení modelu GT-R. AWD je samozřejmě standardní.

Pokud dáváte přednost něčemu ještě rychlejšímu, je tu verze Nissan GT-R 2021 Nismo. Jedná se o skutečný model připravený na trať, který má pěkné zvýšení výkonu, takže maximální výkon je až 600 hp. Power Buckel samozřejmě není jediným upgradem. K dispozici je zcela nový podvozek, nové brzdy a řada vylepšení podvozku.

Datum vydání a cena modelu Nissan GT-R 2021

Očekáváme, že se Nissan GT-R 2021 dočkáme někdy v posledním čtvrtletí roku 2020. Základní modely by se měly pohybovat kolem 113 000 eur. Na druhou stranu by se měl model Nismo pohybovat kolem 212 000 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis