Nissan GT-R 2023: Informace, ceny, technická data

Nissan GT-R a jeho zálibu ve vysokých rychlostech netřeba představovat. Na trhu je od roku 2009 a stále je to stejný supercar, který děsil exotické značky z Německa a Itálie. Máme pocit, že konec GT-R se blíží (zejména proto, že se neobjevil v modelovém roce 2022) a netrpělivě očekáváme, až Nissan odhalí své plány na elektrifikaci tohoto legendárního modelu.

Nissan GT-R 2023: co je nového?

Nissan GT-R 2023 je stejný automobil jako rok 2021, který je dobrý nebo špatný podle toho, jak se na to díváte. Dobré je, že se vrací ve verzích Premium i GT-R NISMO se standardním motorem V6 s dvojitým přeplňováním. Méně dobré je, že má starý interiér a interiér přehnaný exotickými materiály, aby působil svěže.

Přehled Nissan GT-R 2023

Ať je to náhoda nebo ne, Nissan GT-R je historicky jedním z nejlepších japonských vysoce výkonných vozů, které lze za peníze koupit. Abyste mohli postavit GT-R proti novějším konkurentům, jako je např. Porsche 911 , k Maserati MC20 a Chevy Raději C8 Corvette.

motor a hnací ústrojí

Ručně vyrobený 3,8litrový, 24ventilový motor Nissan V6 s dvojitým přeplňováním a dvěma vačkovými hřídeli nad hlavou si zaslouží obdiv. V GT-R Premium produkuje 421 kW (565 koní), vyvine točivý moment 633 Nm a zrychlí z 0 na 100 km/h za ohromujících 2,9 sekundy.

GT-R NISMO je vybaveno variantou motoru V6 s dvojitým přeplňováním o výkonu 447 kW (600 koní). Motor produkuje točivý moment 652 Nm a je spojen se standardní šestistupňovou převodovkou, která přenáší výkon na všechna čtyři kola prostřednictvím systému pohonu všech kol Nissan ATTESA ET-S. NISMO je vybaveno novými turbodmychadly odvozenými ze závodního vozu GT3, která zajišťují špičkové zrychlení a výkon.

✓ Můžete také zkontrolovat:

GT-R Premium

Nissan GT-R je především o maximálním výkonu. Základní verze GT-R Premium je standardně dodávána s tlumiči Bilstein DampTronic se třemi volitelnými režimy tlumení, lehkými 50,8cm koly Ray s letními pneumatikami Dunlop a 6pístkovými brzdovými třmeny Brembo vpředu a 4pístkovými brzdovými třmeny vzadu.

Uvnitř je GT-R Premium vybaven aktivním potlačením hluku, audiosystémem Bose s 11 reproduktory, dvouzónovou klimatizací, vyhřívanými předními sedadly, multifunkčním výkonnostním displejem a 20,3cm dotykovým displejem infotainmentu s navigací a Apple CarPlay. Interiér je čalouněn kůží Nappa a vůz je vybaven předními a zadními parkovacími senzory.

GT-R NISMO

GT-R NISMO v nejvyšším stupni výbavy je to, co potřebujete, pokud hledáte něco přímo z videohry. Má karbon-keramické brzdové kotouče, sedadla Recaro, červené prošívání a alcantarový volant. Má díly karoserie specifické pro NISMO, větší zadní křídlo a více komponent z uhlíkových vláken, než dokážete spočítat.

Nissan GT-R 2023 Cena a dostupnost

Cena Nissanu GT-R Premium začíná na 2 883 625 Kč, zatímco GT-R NISMO má základní cenu 5 315 875 Kč včetně 47 375 Kč za dopravu. Nissan již přijímá objednávky na GT-R 2023.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.