Porsche 718 Cayman GT4 RS 2022: ceny, interiér, technická data

Porsche

Existují výrobci jako Porsche, kteří jsou ze své podstaty nekonformní. U svých vozů se vždy snaží o dokonalost a v tomto případě o maximální sportovnost. Zde je obtížné se dále zlepšovat kvůli emisním předpisům nebo současným trendům, ale stále existuje naděje pro produkty, jako je tento Porsche 718 Cayman GT4 RS 2022 . Je to vrcholná verze malého německého kupé, která nabízí některé velmi výjimečné výhody.

Stačí vidět tento nový exemplář, abychom si uvědomili, že máme co do činění s něčím velmi vážným. Estetika je základem aerodynamiky, takže přichází o zadní okna, která vidíme na jiných 718 Caymanech, a místo toho dostává otvory pro přívod vzduchu, které zlepšují proudění vzduchu a podporují přední sání. Předností jsou optimalizované basové panely připojené k zadnímu difuzoru nebo multisettingový přední splitter, který generuje až o 25 % vyšší zátěž v režimu výkonu. K dispozici je také nové pevné zadní křídlo podobné tomu u Porsche 911 GT3.

Asi nejzajímavější na Porsche 718 Cayman GT4 RS je jeho atmosférická mechanika boxer se šesti válci a zdvihovým objemem 4,0 litru, rovněž odvozená z 911 GT3. Stejně jako zbytek RS je k dispozici pouze se sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou PDK. I přes opakování schématu Caymanu GT4 se výkon zvýší o 80 koní, takže pro tento příklad zbývá celkem 500 koní a 450 Nm točivého momentu. To mu umožňuje mít velmi výjimečné výhody.

Bavíme se o sportovním voze, který dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,4 s a dosáhnout maximální rychlosti 315 km/h. Součástí nešvaru je i jeho podvozek a lehkost. Díky upgradům, jako je kapota a ploutve z CFRP, lehké skleněné zadní okno nebo látkové kliky dveří; zůstává na hmotnosti pouhých 1 415 kg, což je o 35 kg méně než Cayman GT4. Tímto způsobem je dosaženo poměru výkonu a hmotnosti 2,83 kg / hp.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Zarážející je, že na Nürburgringu-Nordschleife dosáhl času 7:04,511 minuty, což zkrátilo čas verze bez RS o 23,6 sekundy. Toho je dosaženo volitelným paketem Weissach, který obsahuje více karbonových prvků, výfuk a titanovou ochrannou klec nebo 20palcová hořčíková kovaná kola namísto standardních kovaných hliníkových kol. Kupující tohoto vozu se také mohou rozhodnout pro hodinky Chronograph 718 Cayman GT4 RS, které se k vozidlu hodí.

Objednávky lze zadávat již nyní a dodávky začnou od prosince. Cena Porsche 718 Cayman GT4 RS 2022 ve Španělsku je 163 182 eur .

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.