Škoda Scala 2022: technická data, cena, datum vydání

V polovině modelového cyklu dostává kompaktní Škoda Scala 2022 aktualizaci. Maskovaný model chystaného faceliftu je již na testovacích jízdách. Máme pro vás obrázky a informace.

Škoda Scala 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Kompaktní vůz Škoda Scala je uprostřed modelového cyklu, takže na testovací dráze je pochopitelně již maskovaný Erlkönig. Facelift však mnoho změn nepřinese.

  • Aktualizováno Scala na testovací jízdě na cestě
  • Uvedení na trh se očekává začátkem roku 2022
  • Pouze drobné změny
  • Očekává se aktualizovaná řada motorů
  • Ještě „chytřejší“ detaily

Cena Škoda Scala 2022

Aktuální Scala je na trhu od jara 2019, facelift tedy očekáváme až v červnu 2022. Předpokládáme, že k zásadním cenovým změnám nedojde. Aktuální model začíná na 18 690 eurech. Počáteční cena aktualizovaného modelu se také očekává kolem 19 000 eur.

Exteriér Škoda Scala 2022

Škoda Scala 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Během testovacích jízd je přední a zadní část faceliftu Scaly stále zakrytá – v těchto částech se obvykle něco změní. Předpokládáme však, že Scala dostane jen velmi jemnou vizuální aktualizaci. Zadní světla se nezdají být měněna vůbec, drobné změny jsou na předních světlech.✓ Můžete také zkontrolovat:

Jak víte z faceliftů, určitě přijdou nové barvy a hliníkové ráfky, které dávají Scale nový vzhled, i když na designu se toho moc nezměnilo. Změny se budou odehrávat spíše v oblasti technologií.


Technická data a motory

U motorů bude kladen důraz na snižování emisí CO2. Předpokládáme tedy, že dojde k aktualizaci motorů, přičemž základním motorem bude stále benzin s manuální převodovkou.

Škoda Scala 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

U dražších verzí bude jistě opět sedmistupňová dvouspojková převodovka. Zatím není jasné, zda Scala dostane naftový motor. Koncern VW se stále více odklání od dieselových agregátů, takže zde nemůžeme s jistotou říci nic.


Interiér Škoda Scala 2022

Revidovaná Scala má být vybavena digitálním sdruženým přístrojem a větší jednotkou infotainmentu. Je také možné nastavit nové barevné akcenty nebo zavést nové látky pro sedadla. Zatím nebylo nic podrobně sděleno.

Škoda Scala 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Chytřejší řešení, jak je známe a očekáváme od Škody, by se měla přesunout do Scaly. Zvětšil se rozvor, což vede k většímu prostoru v interiéru. Na víc si musíme počkat.