Škoda Scala 2022: Technické údaje, motory, ceny

Skoda

V polovině modelového cyklu dostává kompaktní Škoda Scala 2022 aktualizaci. Maskovaný model chystaného faceliftu je již na testovacích jízdách. Máme pro vás obrázky a informace.

Kompaktní vůz Škoda Scala je uprostřed modelového cyklu, takže na testovací dráze je pochopitelně již maskovaný Erlkönig. Facelift však mnoho změn nepřinese.

  • Aktualizováno Scala na testovací jízdě na cestě
  • Uvedení na trh se očekává začátkem roku 2022
  • Pouze drobné změny
  • Očekává se aktualizovaná řada motorů
  • Ještě „chytřejší“ detaily

Cena Škoda Scala 2022

Aktuální Scala je na trhu od jara 2019, facelift tedy očekáváme až v červnu 2022. Předpokládáme, že k zásadním cenovým změnám nedojde. Aktuální model začíná na 18 690 eurech. Počáteční cena aktualizovaného modelu se také očekává kolem 19 000 eur.

Exteriér Škoda Scala 2022

Během testovacích jízd je přední a zadní část faceliftu Scaly stále zakrytá – v těchto částech se obvykle něco změní. Předpokládáme však, že Scala dostane jen velmi jemnou vizuální aktualizaci. Zadní světla se nezdají být měněna vůbec, drobné změny jsou na předních světlech.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Jak víte z faceliftů, určitě přijdou nové barvy a hliníkové ráfky, které dávají Scale nový vzhled, i když na designu se toho moc nezměnilo. Změny se budou odehrávat spíše v oblasti technologií.

Technická data a motory

U motorů bude kladen důraz na snižování emisí CO2. Předpokládáme tedy, že dojde k aktualizaci motorů, přičemž základním motorem bude stále benzin s manuální převodovkou.

U dražších verzí bude jistě opět sedmistupňová dvouspojková převodovka. Zatím není jasné, zda Scala dostane naftový motor. Koncern VW se stále více odklání od dieselových agregátů, takže zde nemůžeme s jistotou říci nic.

Interiér Škoda Scala 2022

Revidovaná Scala má být vybavena digitálním sdruženým přístrojem a větší jednotkou infotainmentu. Je také možné nastavit nové barevné akcenty nebo zavést nové látky pro sedadla. Zatím nebylo nic podrobně sděleno.

Chytřejší řešení, jak je známe a očekáváme od Škody, by se měla přesunout do Scaly. Zvětšil se rozvor, což vede k většímu prostoru v interiéru. Na víc si musíme počkat.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.