Volvo S90 2023: ceny, spotřeba, technická data

Volvo

The Volvo S90 2023 je luxusní sedan mezi luxusními sedany. Nejen, že má výraznou skandinávskou osobnost s výrazným designem uvnitř i vně, ale také nabízí určitou hodnotu za peníze ve srovnání se svými konkurenty.

S cenou směřující k luxusním sedanům střední velikosti, jako je tento BMW řady 5 a Mercedes Benz Orientovaný na třídu E, ale s prostorem vzadu, který je srovnatelný s prostorem v Genesis G90 a des Lexus LS je srovnatelné, S90 zaujímá zajímavou mezipolohu. Standardem na palubě je čtyřválcový turbomotor s variabilní podporou hybridu. Nejvýkonnějším a nejdražším modelem je Recharge plug-in hybrid s elektrickým dojezdem podle EPA 38 mil na plné nabití.

Co je nového pro rok 2023?

Pro nový modelový rok nabízí Volvo S90 zjednodušenou řadu výbavy. Výbavové linie Plus a Ultimate nahrazují předchozí verze Momentum, R-Design a Inscription, Hybrid S90 Recharge je k dispozici pouze ve výbavové řadě Ultimate. Na palubě jsou také další funkce připojení založené na Googlu.

Šli bychom po dobře vybaveném modelu Ultimate s balíčkem 1 500 liber, který vylepšuje zadní sedadla. Zda mu extra výkon a dojezd hybridního pohonu Recharge stojí o tisíce eur více, si musí každý rozhodnout sám, ale základní motor B6 zcela postačuje.

motoru, převodovky a výkonu

S novou mild hybridní pohonnou jednotkou B6 o výkonu 295 k pod kapotou dokázal S90 v testu zrychlit z 0 na 100 km/h za solidních 6,4 sekundy. I když je to o něco pomalejší než předchozí model T6, hybridní pohon s nízkým točivým momentem a citlivá osmistupňová automatická převodovka to pomáhají kompenzovat. automobil svižně v pohybu i po startu. Předchozí verze Recharge plug-in hybridu byla na našem testovacím okruhu stejně rychlá jako šestiválcové BMW 540i xDrive (4,5 sekundy) a ještě výkonnější hybridní verzi uvedenou na trh v loňském roce jsme nezkoušeli.

Také doufáme, že přepracovaná hybridní pohonná jednotka odstraní některé dřívější příznaky škytavky. Držení na silnici je dobré, ale cenou je ovládání, které jen stěží připomíná froté. Na nerovných silnicích se do interiéru přenáší více vibrací než u konkurentů s měkčím odpružením. Řízení působí těžkopádně, ale není tak přímé a přesné, jak by mělo být, což podkopává sportovní charakter S90.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Modely s pohonným ústrojím B6 dosahují hodnocení spotřeby paliva EPA 23 mpg při jízdě ve městě a 31 mpg na dálnici, zatímco hybridní modely s přeplňováním turbodmychadlem dosahují kombinované spotřeby paliva až 66 mpg. V našem testu spotřeby paliva na dálnici při rychlosti 75 mph zvládl S90 29 mpg se standardním pohonným ústrojím B6.

Interiér, pohodlí a nakládka

Interiér S90 je zdaleka nejpůsobivějším prvkem. Směs vysoce kvalitních materiálů – dřevo s otevřenými póry, pravá kůže, broušený kov a jemně zrnitý plast – vytváří harmonické a nezaměnitelné moderní prostředí. Elektricky ovládaná přední sedadla ve 14 směrech nabízejí celodenní pohodlí a přizpůsobí se každému tvaru těla.

S90 však postrádá funkce, na které jste v tomto segmentu zvyklí. Manuální sloupek řízení je překvapením – a zklamáním vzhledem k tomu, že téměř všichni konkurenti Volva nabízejí elektrické nastavení. Sedan S90 uspokojí potřeby většiny řidičů a modely se sklopnými zadními sedadly nabízejí prostorný nákladový prostor.

infotainment a konektivita

Volvo S90 je lépe propojeno než jakékoli jiné vozidlo ve své třídě a mnoho funkcí ovládá prostřednictvím dotykové obrazovky infotainmentu. Všechny S90 jsou vybaveny 9,0palcovým dotykovým displejem infotainmentu uprostřed palubní desky. Řidič musí komunikovat se systémem, aby nastavil jednoduché funkce, jako je vyhřívání sedadel nebo volitelný head-up displej. To je běžné u luxusních značek a některé systémy se používají snadněji než jiné.

Systém Volva S90 se snadno používá, ale chvíli trvá, než si na něj zvykne, než se řidič cítí dostatečně sebevědomý, aby mohl provádět změny za chodu. Nejnovější infotainment systém Volvo založený na Androidu nyní podporuje Apple CarPlay a nabízí bezdrátové aktualizace softwaru.

bezpečnost a asistenci řidiče

Dlouhý seznam asistenčních funkcí pro řidiče u Volva S90 je působivý a Volvo většinu z nich nabízí jako standard. Další informace o výsledcích nárazových testů Volvo S90 naleznete na webových stránkách Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) a pojišťovacího institutu pro bezpečnost silničního provozu (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní automatické nouzové brzdění s varováním před čelní kolizí
  • Standardní varování před opuštěním jízdního pruhu
  • Standardní adaptivní tempomat

záruka a údržba

Volvo nabízí standardní čtyřletou záruku a kryje veškerou plánovanou údržbu po dobu prvních tří let. Genesis nabízí majitelům svých sedanů G80 a G90 delší záruku, ale ty jsou v tomto segmentu odlehlé.

  • Omezená záruka 4 roky nebo 50 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí platí 4 roky nebo 50 000 mil
  • Bezplatná plánovaná údržba je pokryta na 3 roky nebo 36 000 mil.

Doporučená maloobchodní cena je – 82 140 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.