Haval H9 2022: ceny, prezentace, technické údaje

Nová verze velkého čínského crossoveru – Haval H9 2022 – předvádí kombinaci prvotřídního komfortu na silnici se skutečným potenciálem pro jízdu v terénu. Další modernizace pomohla přizpůsobit novinku požadavkům evropského trhu a není vyloučeno, že se toto praktické a funkční terénní vozidlo dostane i do České republiky.

Haval H9 byl v Evropě k dispozici v letech 2017-2022. V současné době se v Evropě neprodává, ale je možné najít ojeté modely.

Mimo

Vzhled modernizovaného Havel H9 Model 2022 byl zkopírován od svého předchůdce s minimálními doplňky, revoluční změny měly větší dopad na technickou a elektronickou výbavu.

Design karoserie ukazuje charakteristické detaily brutálního stylu raných sériových amerických off-roadových protějšků. Na fasádě, nejjasnější a nejvýraznější perspektivě, nová verze ukazuje:

 • široký podélný reliéf, stupňovité bočnice a jmenovitý úhel sklonu krytu motorového prostoru;
 • ozdobné chromování lamel a masivního lemování masky chladiče;
 • malé bloky kombinované LED optiky.

V obecném stylu je zdoben žebrovaný profil nárazníku, doplněný mlhovkami a stříbrným lemováním, difuzory brzdového okruhu přední nápravy, stejně jako texturovaná síť přídavného přívodu vzduchu a stříbrná ochranná deska.

S vnější podobností s Toyota Land Cruiser Dobře umístěné dekorativní akcenty dělají výtvory čínských návrhářů stylovější a velkolepější.

Kánon klasického off-roadového uspořádání se odráží v designu bočních stěn. Nový model čínského prémiového SUV přitahuje pozornost:

 • dynamický sklon předního zasklení;
 • velkoformátové a chromové pokovení obvodu tří sekcí bočních oken, sada zrcátek a klik dveří zapuštěných do karoserie;
 • pravoúhlé uspořádání prostorných kormidelen;
 • Design paprsků 19palcových off-roadových titanových hliníkových kol a přítomnost statických stupaček.

Styl crossoveru dominuje také balení a designu zádi. Na fotografii na zadní projekci vypadá nová karoserie na úrovni prémiových analogů evropské a asijské řady. Na skladě:

 • Ozdobný spoiler brzdového světla a formát panoramatického okna;
 • doplněná o plošinu pro SPZ a vnější kontejner pro plnohodnotné rezervní kolo, jednokřídlé víko zavazadlového prostoru;
 • Víceúrovňové uspořádání univerzálních obrysových a brzdových světel.

Horní úroveň nárazníku je orámována širokou kovovou nášlapnou lištou. Spodní bodykit obsahuje dvojici mlhových světlometů a stupňovité reliéfy stříbrné kluzné lišty s výřezem pro výfuk s velkým průměrem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Charakteristickým rysem pěti nebo sedmimístného objemu kabiny SUV Haval H9 2022 je řada dokončovacích a dekorativních materiálů, přírodní kůže, plast napodobující cenné druhy dřeva, stejně jako světlé kovové vložky.

 • Přední panel s informativním digitálním přístrojovým vybavením a třípatrovou středovou konzolou působí příliš masivně a monoliticky.
 • V konfiguraci palubní desky je 7palcový displej s úhlopříčkou, který kombinuje příkazové a mediální funkce, vertikální difuzory pro ventilaci interiéru a třípatrové dálkové ovládání s analogovými aktivátory volitelných komponent.

Některá ovládací tlačítka jsou umístěna na přední rovině tříramenného multifunkčního volantu. Prémiovému statusu kabiny odpovídá kompletnost středového tunelu, vybaveného řazením, organizéry a měkkou, pohodlnou loketní opěrkou.

Podle předběžných údajů jsou parametry technické výbavy a elektroniky automobilu shodné s obdobnými modely v prestižnějším cenovém segmentu.

Testy potvrdily zejména účinnost ochranných rámů proti převrácení, elektronických asistentů a systémů silniční bezpečnosti.

 • Dobře tvarovaná a ergonomicky zvuková crossover sedadla základního modelu nabízejí položky s plnou boční a bederní opěrkou, vyhřívanými sedadly a elektrifikovaným nastavením polohy.
 • Ve vrcholné verzi je slibována třístupňová vibrační masáž.
 • Řidiči ve druhé řadě mají přístup k opěradlu sedadla a vyhřívání. Jízdní komfort dvou sedadel ve třetí řadě je nominální, takže se nedoporučuje na dlouhé cesty.

Kompaktní rozměry 120litrového zavazadlového prostoru lze jednoduchou a rychlou přestavbou prostředních a zadních sedadel rozšířit na 750 nebo 1500 litrů.

Technická charakteristika

Příslušnost Havalu H9 2022 k SUV potvrzují jeho působivé vnější rozměry v harmonických proporcích 4856×1926 a 1900 mm.

 • Mezi konstrukční prvky podvozku s pohonem všech kol patří rozvor 2800 mm a světlá výška více než 200 mm, komfortní víceprvková náprava s pevnou zadní nápravou a funkcí uzávěrky diferenciálu.
 • Výkonové a tažné charakteristiky dvoulitrového vznětového motoru a benzínového motoru o výkonu 190 a 218 koní. s vysokou účinností implementuje 8-pásmovou automatickou převodovku.

Testovací jízda ukázala mírnou dynamiku soupravy první „látky“, maximální rychlost až 180 km/h a terénní potenciál deklarovaný v technické dokumentaci.

možnosti a ceny

Startovací cena čínského prémiového off-roadu ve standardní verzi Comfort byla něco málo přes 765 000 Kč.

konkurentů

Nový modelový rok 2022 Haval H9 si žádá plnou konkurenci s podobným vývojem předních automobilových značek. V rozsáhlém seznamu konkurentů je top 5 modely třídy Toyota Land Cruiser Prado, Hyundai Santa Fe , Kia Sorento , Mazda CX-9 a Volkswagen Tiguan .

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.