Mazda CX-9 2023: Přehled, technické údaje, cena

Dospět neznamená vzdát se. The Mazda CX-9 2023 nabízí více radosti z jízdy než jiná rodinná SUV, jako je tento Hyundai palisáda , Kia Telluride a Jeep Grand Cherokee L. CX-9 je nabitý typickým potěšením z jízdy značky Mazda a přeplňovaný čtyřválcový motor dělá vše pro to, aby bylo řízení ještě zábavnější.

Tento zážitek zaměřený na řidiče má samozřejmě i své stinné stránky, protože kompaktnější forma CX-9 znamená, že větší SUV v tomto segmentu nabízejí více prostoru pro cestující a náklad. Interiér možná není tak prostorný, ale díky kvalitním materiálům a nadčasovému designu je rozhodně lepší, než se čekalo. Z čistě praktického hlediska CX-9 ztrácí, ale pro toho, kdo se stará o držení vozovky, je Mazda stále dobrým vstupním bodem do segmentu SUV.

Co je nového pro rok 2023?

Sportovní výbava CX-9 již nebude k dispozici od roku 2023, což zvýší základní cenu SUV na více než 40 000 eur. Naštěstí další změny modelu Touring ospravedlňují cenu, jako jsou standardní kapitánská sedadla druhé řady, černý nebo hnědý kožený interiér, elektricky ovládané střešní okno, mlhová světla a bezdrátová nabíjecí stanice pro smartphone.

Dokonce i základní verze Touring nabízí mnoho žádoucích prvků, jako jsou elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru, kožený interiér, elektricky ovládaná přední sedadla a bezklíčový vstup se startováním tlačítkem. Model je také standardně dodáván s sedadly kapitána druhé řady, což je vlastnost, kterou mnoho kupujících třířadých SUV požaduje. Pokud preferujete třímístnou lavici, můžete se rozhodnout pro výbavu Touring Plus.

motoru, převodovky a výkonu

V segmentu, kde jsou rozšířené motory V6, Mazda riskovala, že vybaví CX-9 pouze přeplňovaným čtyřválcovým motorem v naději na zlepšení spotřeby paliva. Výhoda oproti některým soupeřům je malá, ale je. Motor zní mohutně a dosáhl nejlepšího výsledku ve své třídě v našich testech zrychlení za 7,1 sekundy z 0 na 100 km/h.

CX-9 je jednoznačně rodinným vozem pro nadšence. Je překvapivě lehká a často vám připadá, jako byste řídili malé SUV. Odpružení je pevné, ale stále dostatečně měkké, aby vydrželo drsné úseky silnice. Řízení není tak komunikativní jako u jiných modelů Mazdy, ale stále přenáší sílu, která u jiných crossoverů chybí. Pevné odpružení a přesné řízení vrcholí vynikající kontrolou v zatáčkách.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Kromě dobré akcelerace je CX-9 podle EPA také hospodárnější než mnoho jeho konkurentů. Model s pohonem předních kol spotřebuje 22 mpg město a 28 mpg na dálnici, podle EPA; s pohonem všech kol tato čísla klesnou o 2 mpg. V našem reálném testu spotřeby na dálnici CX-9 s pohonem všech kol odpovídal hodnocení 26 mpg.

Interiér, pohodlí a nakládka

Interiér CX-9 se může pochlubit kvalitními materiály a detailním provedením, ale oproti jiným SUV v tomto segmentu mu chybí prostor pro cestující a náklad. Po otevření dveří přivítá interiér CX-9 své cestující vysoce kvalitním interiérem, který je navíc v Audi mohl nechat vidět. Mazda vkusně aranžovaný na dotek měkký plast s krásnou kresbou, broušený hliník a – v našem testovacím voze s charakteristickou výbavou – pravé palisandrové dřevo.

Menší rozměry CX-9 vedou v praxi k omezením. Za třetí řadou sedadel Mazdy se vešly pouze dvě naše příruční zavazadla, třetina toho, co brod Průzkumník shrnuto. Druhá a třetí řada sedadel CX-9 se však snadno sklopí, což umožňuje rychlé změny konfigurace, a výsledná podlaha nákladového prostoru je rovná, což usnadňuje nakládání objemných předmětů. Se sklopenými sedadly druhé a třetí řady se do CX-9 vešlo 25 našich příručních zavazadel.

infotainment a konektivita

Všechny CX-9 jsou vybaveny uživatelsky příjemným infotainment systémem Mazda s 10,3palcovou obrazovkou. Software se snadno používá a grafika je ostrá. Sada Mazda Connected Services Suite navíc nabízí vzdálený přístup ke stavu vozidla, telematice a základním funkcím, jako je dálkové startování a zamykání. Bluetooth telefon a streamování zvuku, HD rádio, bezdrátová nabíjecí stanice smartphonu, Apple CarPlay a Android automobil patří ke standardní výbavě.

bezpečnost a asistenci řidiče

CX-9 se standardně dodává s řadou asistenčních systémů řidiče, včetně praktického adaptivního tempomatu a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu. Pro více informací o výsledcích nárazových testů CX-9 navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní automatické nouzové brzdění s detekcí chodců
  • Lane Departure Warning s Lane Departure Warning standardně
  • Standardní adaptivní tempomat

záruka a údržba

Mazda nabízí kupujícím nového CX-9 rozumný plán ochrany, ale ne to, co oba GMC Acadia stejně jako Toyota Highlander nabídka: Bezplatná plánovaná údržba.

  • Omezená záruka 3 roky nebo 36 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je platná po dobu 5 let nebo 60 000 mil
  • Žádná bezplatná plánovaná údržba

Doporučená maloobchodní cena Mazdy CX-9 2023 je 47 560 eur.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.